Artykuły powiązane

 Od kilku sezonów zawitała do nas moda na weselne candy bary. Temat został już nieco oswojony, przyszedł więc najwyższy czas na zrobienie kolejnego kroku, czyli wprowadzenie do oferty różnego rodzaju słodkich kącików. Zobaczcie co specjaliści zza Oceanu (a jakże!) tym razem wymyślili dla przyszłych nowożeńców. To, że zdecydujecie się na candy bar, to jeszcze nie oznacza, że temat można odhaczyć grubą kreską i przejść do kolejnych pozycji na ślubnej liście do załatwienia. Pytania dodatkowe brzmią: jakie przekąski powinny pojawić się w tym czarodziejskim miejscu i przede wszystkim jaki charakter ma mieć sam candy bar.

Klasycznie
W tej odsłonie w candy barze powinny się pojawić wszelkiego rodzaju drobne słodycze, ciastka, pralinki, pierniczki, babeczki oraz koniecznie cupcakesy. Całość odpowiednio skomponowana kolorystycznie. Słodkie przekąski powinny być wyeksponowane w szklanych ozdobnych słojach, paterach przykrytych kloszami, kielichach.

Ciasteczkowo
Czyli innymi słowy - cookie table. Jak sama nazwa sugeruje serwowane słodkości ograniczą się do wszelkiego rodzaju ciastek i ciasteczek.

W filmowym klimacie
To pomysł dla miłośników kina i smakoszy popcornu. Prażona kukurydza może być podana w olbrzymich misach lub innych dużych pojemnikach, z których goście będą mogli sami nałożyć sobie porcję do kartoników lub papierowych torebeczek. Opakowania mogą być spersonalizowane.

Owocowy kącik
W zależności od tego czy zdecydujecie się na jeden rodzaj owoców czy też na aktualnie dostępny na rynku, ów kącik można nazwać Friut Bar, Apple Bar, Pear Bar, etc (wersja dla tych z was, którzy preferują anglojęzyczne formy). Jesienne wydanie kącika może oprócz jabłek, gruszek, śliwek i borówek zawierać także dynię. Oprócz owoców na stole powinna pojawić się płynna czekolada i/lub inne polewy (karmelowa, waniliowa, etc) długie patyczki i talerzyki. Goście będą mogli nabijać wybrany owoc na patyczek, zanurzyć całość w syropie i rozkoszować się niebiańskim smakiem

Hit na upały
Freez Bar, czyli lody i mrożony jogurt, które skutecznie schłodzą każdego, gdy za oknami będzie panował upał. Decydując się na tą opcję, pomyślcie także o pucharkach, wafelkach, owocach, posypkach, rurkach. Dzięki temu goście będą mogli skomponować swój ulubiony deser.

Chipsy Bar
No cóż... Bywa i tak. Mam nadzieję, że u nas się to nie przyjmie.