Artykuły powiązane

 

Dla większości przyszłych par młodych niezwykle ważną kwestią jest nadanie osobistego charakteru uroczystości zaślubin. Spróbujemy wam podpowiedzieć w jaki sposób można to osiągnąć. W personalizacji chodzi o niepowtarzalność i oryginalność. Podstawą i punktem wyjścia powinny być zainteresowania, hobby, cechy charakteru. Dzięki wprowadzeniu odpowiednich elementów dekoracyjnych odnoszących się do zamiłowań pary młodej, zostanie podkreślona indywidualność uroczystości.

Zaproszenia
Zaprojektowane na indywidualne zamówienie z wykorzystaniem zdjęć pary młodej (np. z sesji narzeczeńskiej) lub innym niepowtarzalnym motywem, który zostanie powielony na pozostałych materiałach drukowanych. Ten zabieg sprawi, że całość będzie spójna, a przede wszystkim unikatowa. Koperta z nadrukiem choćby imion lub inicjałów i daty ślubu będzie eleganckim dopełnieniem.

Wizytówki, etykiety
Wybrany przez parę młodą motyw oprócz zaproszeń może pojawić się na wizytówkach wskazujących gościom miejsca przy stole oraz etykietach lub zawieszkach na alkohol. Jeżeli jesteście wyjątkowo kreatywni możecie pokusić się o wymyślenie specjalnych nazw dla serwowanych win lub drinków. Będzie jeszcze bardziej oryginalnie.

Dekoracje
Przy lub na dekoracjach mogą pojawić się kartoniki lub naklejki z powtarzającym się przewodnim motywem (zdjęcie nowożeńców, ich imiona, data ślubu lub też inny, element charakteryzujący parę młodą). Jeżeli planujecie częściową dekorację na bazie wstążek i tasiemek, możecie zamówić na nich specjalny nadruk z przewodnimi elementami. Wstęgami można przepasać świeczniki, świeczki, przywiązać je do dekoracji kwiatowych czy umieścić w candy barze lub w innych miejscach na sali weselnej.

Menu weselne
Czyli zestawienie wszystkich serwowanych podczas przyjęcia weselnego posiłków i dań. Menu zaprojektowane według naszego pomysłu i wydrukowane dla każdego z gości (opcjonalnie jedno menu dla kilku osób) będzie świetnym drobiazgiem uzupełniającym paletę spersonalizowanych dodatków.

Program uroczystości
To dość nowy pomysł, który nie jest nagminnie wykorzystywany przez narzeczonych szykujących swój wielki dzień. Program uroczystości przedstawia z podziałem na godziny cały przebieg dnia - od uroczystości do zakończenia zabawy. Zawrzyjcie w nim wszystko to, co będzie istotne, czyli godzinę zaślubin, przewidywany czas przejazdu na salę weselną, godzinę podania poszczególnych posiłków, orientacyjny czas przemowy świadków, rodziców, pana młodego (o ile takowe są przewidziane), początek i czas trwania oczepin oraz ewentualne inne atrakcje, które przewidzieliście w trakcie przyjęcia weselnego. Jeżeli nie chcecie zdradzać niespodzianki, możecie napisać po prostu: godz. 21:00 - niespodzianka nr 1, godz. 22:30 – niespodzianka nr 2, etc.

Catering
Tutaj także można dodać elementy, które podkreślą oryginalność waszego przyjęcia. Jeżeli zdecydowaliście się na szwedzki bufet, przygotujcie we własnym zakresie kartoniki opisujące poszczególne potrawy. Kartoniki w podobnym klimacie informujące o smakołykach mogą znaleźć się również na stole z candy barem.

Upominki i podziękowania
Zrobione samodzielne będą najbardziej oryginalne z możliwych. Zamówione prezenty dzięki odpowiednim etykietom (oczywiście z przewodnim motywem) będą także niepowtarzalne. Możecie zamówić także wstążeczki ze specjalnym nadrukiem waszych imion i daty ślubu oraz tekstem „Dziękujemy za Waszą obecność" lub „Dziękujemy, że byliście z nami". Kolejnym pomysłem jest zamówienie specjalnego papieru do opakowania upominków. Oczywiście nadruk na papierze będzie wasz, jedyny, niepowtarzalny.

Inne pomysły
Chcecie zawładnąć w pełni salą weselną? Przygotujcie zdjęcia wasze lub przewodniego motywu w dużych formatach i powieście na ścianach, korytarzu zamiast obrazów, które znajdują się tam na stałe. Jeżeli będziecie mieli do dyspozycji ogród, także tam wielkoformatowe wydruki mogą znaleźć swoje miejsce.