Artykuły powiązane

Przyjęcie weselne w plenerze to marzenie wielu par młodych. Ogród jest idealnym miejscem do zrealizowania tych pragnień.

Piękny, zadbany, z drzewami i mnóstwem kolorowych kwiatów, szemrzącą w oczku wodą i idealnie przystrzyżonym trawnikiem - to ogród idealny, który można znaleźć przy wielu dworkach, zamkach, pałacykach, a nawet klimatycznych restauracjach. Wystarczy dobrze poszukać.

Zważywszy na klimat
Plan B zawsze warto mieć w zanadrzu. Dlatego też biorąc pod uwagę aurę, która potrafi być dość kapryśna, najlepszym wyjściem będzie wyszukanie lokalu z pięknym ogrodem. W przypadku, gdyby okazało się, że na dzień waszego ślubu zamiast pięknego słońca jest przewidziany rzęsisty deszcz, bez problemu przeniesiecie przyjęcie do wnętrz. Natomiast, gdy wszystko pójdzie po waszej myśli, przyjęcie odbędzie się na świeżym powietrzu.

Od wiosny do jesieni
Ogrodowe wesele będą szczególnie urokliwe późną wiosną, gdy natura już jest przebudzona po zimie, a także latem, gdy wszystko dookoła jest w pełnym rozkwicie. Nie należy przekreślać plenerowego przyjęcia, gdy myślicie o jesiennych terminach ślubu. Wrzesień i październik potrafią być bardzo ciepłe, a barwy, które ofiaruje nam wówczas przyroda sprawią, że wasze przyjęcie będzie pełne melancholii i ciepłego kolorytu.

Bliskość z naturą
Zapraszając gości na przyjęcie w ogrodzie oferujecie im spotkanie w pięknych okolicznościach przyrody, bliski kontakt z naturą i możliwość niespiesznego rozkoszowania się tym. Śmiało można założyć, że dla wszystkich będą to niezwykle miłe doznania. Wyjątkowo zadowolone powinny być dzieci, które będą mogły do woli szaleć na świeżym powietrzu.

Stroje
Plener pozwala na mniej formalne stroje i większy luz w stylizacjach. Dotyczy to zarówno państwa młodych, jak i zaproszonych gości. Lżejsze formy sukien, szersze spódnice, które nie będą krępowały ruchów, buty na płaskiej podeszwie lub koturnie, zamiast garniturów - koszule.

W blasku świec
Lampiony, pochodnie, świece, wszelkiego rodzaju inne punkty świetlne będą obowiązkową dekoracją wesela w ogrodzie. Po zapadnięciu zmroku światełka stworzą niepowtarzalny klimat i ocieplą swoim blaskiem plener.

Rekwizyty
Chcąc podkreślić wyjątkowy klimat przyjęcia, zadbajcie o dodatkowe rekwizyty.

Stare meble, fotele, kredensy, krzesła, ramki na zdjęcia, drabiny, stare butelki, cynowe wiaderka, drewniane skrzynki, kobiałki na owoce, kwiaty w glinianych donicach, girlandy ze światełkami rozwieszone nad stołami - to wszystko sprawi, że wasze przyjęcie będzie niezapomniane.

Wkomponowane w ogrodową przestrzeń elementy dekoracyjne sprawdzą się także jako ciekawe urozmaicenie weselnych zdjęć.

Otuleni ciepłem
Po zapadnięciu zmroku może zrobić się chłodno. Podczas plenerów idealnie sprawdzą się koce polarowe. Są cienkie, ale bardzo ciepłe, miłe w dotyku, dostępne w ogromnej palecie kolorystycznej i rozsądne cenowo. Możecie podarować koce w ramach podziękowania za przybycie na wesele. Niezwykle praktyczny prezent.

Sesja
Zorganizowanie sesji zdjęciowej w czarodziejskim ogrodzie może być zwieńczeniem urokliwego wesela w stylu garden party. Ważne, aby znaleźć odpowiednie miejsce, zabrać ze sobą kilka rekwizytów, które wykorzystacie tworząc plan zdjęciowy i dobry humor, który pomoże w każdej kryzysowej sytuacji.