Artykuły powiązane

W ostatnich latach projektanci i dyktatorzy mody próbowali odwrócić uwagę od koloru jednoznacznie kojarzonego ze ślubem. Wbrew temu co jest narzucane odgórnie pomyślałam, że warto wrócić do źródeł i poświęcić bieli więcej uwagi.

Dawniej biel była w zasadzie jedynym kolorem, który wypadało rozpatrywać myśląc o ślubie. Panna młoda mogła ewentualnie dobrać kolorowe kwiaty do bukietu, ale na tym najczęściej kończyło się barwne szaleństwo. Jesteście ciekawi jak w dzisiejszych realiach może wyglądać ślub i wesele w odcieniach bieli?

Ponadczasowość
Pomimo ogólnoświatowych trendów wybory Polek względem ślubnych sukni są niezmienne i bardzo tradycyjne - biel była, jest i będzie modna zawsze. O silnej i niepodważalnej pozycji tego koloru może świadczyć fakt, że zarówno najbardziej znani projektanci oraz wszystkie domy mody nie pomijają bieli w swoich kolekcjach ślubnych.

Panna młoda
Biała suknia powinna być punktem wyjścia do stworzenia ślubnej stylizacji. Wszelkie dodatki począwszy od ozdób włosów (welonów, fascynatorów, kwiatów, opasek, woali), narzutek, bukietów, butów, etc również powinny być w białym odcieniu. Paznokcie w stylu french manicure będą jedynym słusznym wyborem. Makijaż delikatny, naturalny. Stylizacja na bazie bieli stworzy subtelny i romantyczny wizerunek panny młodej.

Pan młody
Chcąc nawiązać do wybranego koloru pan młody może zdecydować się na połączenie białego garnituru z ciemnymi spodniami. Do tego biała koszula i ciemne dodatki (mucha, krawat, buty) opcjonalnie odpowiednio dobrana poszetka. Jeżeli chcecie zobaczyć jak elegancko może wyglądać taki zestaw, wystarczy poszukać zdjęć ślubnych Wojciecha Szczęsnego.

Goście
Tradycja mówi, że w dniu ślubu biel zarezerwowana jest dla panny młodej. Co powiecie na złamanie tej zasady i zaproponowanie gościom, aby w swoich kreacjach uwzględnili biały akcent? Uważam, że to świetny pomysł. Dzięki temu dosłownie wszystko i wszyscy będą wpisywali się w przyjętą konwencję.

W morzu kwiatów
Kwiaty są ponadczasowe, uniwersalne i zachwycające swoim pięknem. Bukiety dla panny młodej, druhen oraz przypinki dla orszaku pana młodego to kwiatowe minimum. Jeżeli możecie wygospodarujcie budżet także na kwiatowe dekoracje. Dzięki nim na sali weselnej zapanuje niepowtarzalny klimat. Białe róże, hortensje, tulipany, goździki, kalle, storczyki, frezje, eustoma – będzie z czego wybierać. Dla lubiących oryginalne rozwiązania proponujemy gipsówkę i bawełnę!

Wystrój wnętrza
Oprócz kwiatów możecie włączyć do wystroju sali dodatkowe akcesoria. Białe pióra, delikatne koronki, papierowe kule, girlandy z origami, perły, sznury przezroczystych kryształów, białe tkaniny, mnóstwo świec, białe, okrągłe punkty świetlne - oczywiście wszystko w bieli. Z bielą pięknie skomponuje się zieleń, która ożywi całość i będzie zarazem niezwykle naturalna. Zastosowanie różnych materiałów, tkanin, faktur, wielowarstwowość – wszystko to spowoduje, że biel będzie różna.

Co jeszcze?
Oczywiście papeteria ślubna z przewagą bieli lub w całości spowita w tym kolorze. Zaproszenia ślubne, koperty, podziękowania dla gości, winietki, wszelkiego rodzaju zawieszki, tablice informacyjne i dekoracyjne znajdujące się na i przed salą weselną.

Biały niech będzie równie tort oraz wystrój candy baru.

Jeżeli koniecznie będzie wam zależało na wprowadzeniu dodatkowego koloru najbardziej trafionym pomysłem będzie naturalna zieleń (o czym wspominałam wyżej).

Takie zestawienie będzie nawiązywało choćby do roślin i kwiatów z białymi pąkami i zielonymi liśćmi i łodygami. Opcjonalnie rozważcie wszelkie delikatne, rozmyte pastele, które nie odciągną wzroku i uwagi od bieli, a jedynie subtelnie ją ożywią.

Skojarzenia
Biel niesie ze sobą konkretne konotacje. Kojarzy się z niewinnością, czystością i nieskazitelnością. Biały ślub i wesele to propozycja dla romantyków, którzy stawiają na klasykę i tradycyjne rozwiązania, aczkolwiek w jak najbardziej nowoczesnym wydaniu.