Artykuły powiązane

 Przygotowując ślubną stylizację przyszłe panny młode jako ozdobę włosów najczęściej wybierają welon. Są też i takie kobiety, które mają inny pomysł na siebie i wybierają kapelusz. To nie do końca kojarzące się ze ślubem nakrycie głowy może podkreślić stylizację i nadać jej odpowiedni charakter. Zanim zapadną jakiekolwiek decyzje, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że nie dla każdej z pań kapelusz będzie dobrym wyborem.

Oryginalnie
Jeżeli jesteś kobietą pewną siebie, lubisz się wyróżniać i skupiać na sobie wzrok innych, założenie kapelusza może okazać się trafionym pomysłem. Ten oryginalny dodatek sprawi, że będziesz nieszablonową panną młodą. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto wiedzieć o kilku elementarnych zasadach. Zacznij od stylu, w jakim będzie zorganizowane wasze wesele. To zdeterminuje wybór konkretnych modeli. Zupełnie inne nakrycia głowy będą współgrały ze stylizacjami vintage czy retro. Zgoła odmienne formy będą odpowiednie dla uroczystości wielkomiejskich, glamour czy eko.

Twarzowy dodatek
Po określeniu stylu uroczystości, drugi krok to przyjrzenie się swojej twarzy. Mając drobną buzię szukaj nakrycia z małym rondem i niską główką, unikaj dużych form. Okrągła twarz wymaga wydłużenia - wyższe modele z płytką  główką, spiczaste, pochyłe i pofałdowane formy będą właściwe. Co do ronda powinno być nieco szersze niż owal twarzy. Kwadratowa buzia będzie się dobrze prezentowała w kapeluszach noszonych blisko linii włosów. Wskazana jest także asymetria oraz zakładanie kapelusza przechylając go na jedną stronę głowy. Podłużna twarz wymaga rozkloszowanych, szerokich, falowanych i miękkich rond i głęboko osadzonej główki. Z kolei przy wąskiej brodzie szukaj kapeluszy o wąskich rondach. Kwadratowy kształt buzi trzeba złagodzić. Miękkie, falujące ronda, asymetryczne kształty oraz formy z wystającymi elementami zrównoważą całość.

Zachowanie umiaru
Zachowanie umiaru pozwala na uniknięcie niepotrzebnych wpadek. Dotyczy to wszystkich aspektów życia i ma znaczenie również podczas kompletowania ślubnej garderoby. Zatem jeżeli twoja suknia będzie bogato zdobiona, dla zachowania równowagi kapelusz powinien być skromny i mały. I na odwrót - mając minimalistyczną kreację będziesz mogła sobie pozwolić na nieco więcej ekstrawagancji, większą i bogatszą formę.

Wzrost
Najbardziej muszą uważać niskie kobiety, które powinny unikać dużych, przytłaczających kapeluszy z szerokim rondem. Powinny wybierać spośród mniejszych, asymetrycznych modeli.

Wybieramy kolor
Kapelusz może być w odcieniu sukni ślubnej, ale nie musi. Biele i wszelkie odcienie kremowe, ercu, cappucino będą bezpiecznym rozwiązaniem. Jeżeli chciałabyś ożywić nieco swoją stylizację pomyśl o kolorowym nakryciu głowy. Decydując się na drugie rozwiązanie należy jedynie rozważnie dobierać konkretny odcień, w taki sposób, aby rozpromienić cerę. Ostrożnie należy podchodzić do ciemnych kolorów, w zestawieniu z którymi twarz może wyglądać na starszą i zmęczoną.

 

 

Stylowy rekwizyt
Kapelusz będzie świetnym rekwizytem podczas sesji fotograficznej. Jeżeli nie jesteś w stu procentach przekonana co do założenia go w dniu ślubu, ale nie chcesz z niego całkowicie zrezygnować, zabierz kapelusz na sesję. Będziesz miała niezapomnianą pamiątkę i spełnione marzenie.