Artykuły powiązane

Hortensja rozkochuje w sobie coraz więcej osób. Ja także uległam jej urokowi. Założę się, że kwestią czasu pozostaje okrzyknięcie jej jednym z czołowych ślubnych hitów. Jeżeli lubicie być pionierami i chcecie wytyczać nowe trendy, zobaczcie w jakim zakresie i w jaki sposób można wykorzystać ją w najważniejszym dniu życia.

 

Od wiosny do jesieni
Oprócz swojej niepodważalnej urody hortensja ma jeszcze jedną zaletę – czas kwitnienia, który obejmuje okres od wiosny aż do późnej jesieni. Na dobrą sprawę jej kwiaty są dostępne podczas pełnego sezonu ślubnego.

Kolorystyka
Każda panna młoda znajdzie odcień odpowiedni do swojej stylizacji, typu urody czy przewodniego koloru wesela. Hortensje występują w ogromnej gamie kolorystycznej począwszy od jednokolorowych kwiatów w tonacjach białych, ecru, żółtych, niebieskich, granatowych, lawendowych, różowych jasnych i ciemnych, pomarańczowych, zielonych czy brązowych, na dwukolorowych skończywszy. Do wyboru, do koloru i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Solo i w duetach
Hortensja będzie przepięknie wyglądała w kompozycjach monokwiatowych. Rezygnacja z innych roślin podkreśli jej urodę i wydobędzie malowniczość. Równie dobrym pomysłem będzie połączenie hortensji z innymi kwiatami. Piwonie, gerbery, róże, kalle, eustomy, pachnący groszek czy nawet słoneczniki w zestawieniu z hortensją będą wyglądały zjawiskowo.

               

         fot. wideframe.pl

Dekoracje
Oprócz bukietu ślubnego hortensja może pojawić się w dekoracjach sali weselnej. Kolorowe kompozycje w strzelistych, szklanych wazonach lub w niskich, ozdobnych naczyniach stworzą wyjątkowy klimat w każdym wnętrzu. Kuliste kwiatostany hortensji mogą ozdobić również kilkupoziomowe patery. Będzie to oryginalna i przyciągająca wzrok dekoracja. Te urocze kwiaty
będą także pięknie wyglądały jako dekoracyjny dodatek candy baru. Odcień kwiatów będzie można dobrać w zależności od pomysłu na słodki bufet. Podobna tonacja podkreśli przewodni kolor. Kontrastowa barwa wyróżni kwiaty i wysunie je na pierwszy plan.

        

Tort
Także tutaj mogą zagościć nasze bohaterki. Kolor hortensji dobierzcie w taki sposób, aby był spójny z elementami dekoracyjnymi, które pojawią się na torcie. Na zdjęciu prezentujemy przykładowy tort w tonacjach rozmytej lawendy.