Artykuły powiązane

 

 

 

Niepozorna, delikatna roślinka, która może sprawić, że wasz wielki dzień będzie niezwykle aromatyczny. Lawenda będzie idealnym uzupełnieniem wesel w stylach nawiązujących do natury.

Paleta barw
Lawenda kojarzy się przede wszystkim z fioletem. Tymczasem kwiaty mogą przybierać odcienie od różowego, purpurowego poprzez niebieskawy na fiolecie kończąc. Liście z kolei mają zabarwienie szare. W takiej kolorystyce możecie się poruszać decydując się na lawendowe wesele.

Zaproszenia, winietki, podziękowania
Przewodni motyw powinien zagościć na wszelkiego rodzaju materiałach drukowanych. Począwszy od zaproszeń, poprzez winietki, kartoniki z oznakowaniem stołów, zawieszki na alkohol, oraz kartoniki, które dołączycie do upominków dla gości. Przemyślany i powielany motyw graficzny z kwiatami lawendy w roli głównej spowoduje, że wszystko będzie ze sobą pięknie współgrało.

 

 

Stroje
Decydując się na lawendowy, jako kolor przewodni powinniście podkreślić to w waszych strojach ślubnych. Wystarczy małe nawiązanie kolorystyczne do wybranej barwy. Panna młoda może mieć makijaż w odcieniach delikatnego fioletu lub też dodatek do fryzury, buty, manicure czy szarfę, którą podkreśli talię. Pan młody może zdecydować się na poszetkę w tymże kolorze lub przypinkę do butonierki.

 

 

Kwiaty
Doświadczony florysta stworzy odpowiednią kompozycję w zależności od stylu wesela. Lawenda solo lub w towarzystwie polnych kwiatów będzie dobrze współgrała z przyjęciami w klimatach eko, rustykalnych czy romantycznych. Z kolei w połączeniu z różami, peoniami, eustomą czy kallami stworzy wytworny bukiet. Lawenda powinna pojawić się również w miejscu wesela. Luźne kompozycje przy wejściu, w wazonach w różnych zakamarkach sali oczywiście z lawendą jako motywem głównym stworzą niepowtarzalny klimat.

 

 

Słodki bufet
A na jego czele tort weselny ozdobiony żywymi kwiatami lawendy. Jeżeli nie jesteście przekonani do takiego pomysłu, cukiernik z pewnością będzie w stanie odtworzyć na torcie przewodni motyw za pomocą specjalnych „pisaków”. Innym pomysłem jest po prostu kolorystyczne nawiązanie do przewodniej barwy. Jeżeli zdecydowaliście się na candy bar, to rozważcie jego kolorystykę w fioletowo-różowej tonacji. Dzięki temu nawiążecie do lawendowej historii waszego wesela.

 

 

Fantazja w kieliszku
Mając na weselu wykwalifikowanych barmanów, możecie poprosić ich o skomponowanie specjalnego drinka z użyciem lawendy. Taki koktajl może być welcome drinkiem lub być serwowany w trakcie trwania wesela. Oprócz wersji z alkoholem barmani z pewnością będą w stanie zmiksować bezalkoholowe napoje dla najmłodszych oraz osób, które nie będą mogły sięgnąć po procenty.