Artykuły powiązane

 

 

Jeszcze kilka lat temu stoły weselne były wyłącznie prostokątne. Do uzgodnienia pozostawała jedynie kwestia ich ustawienia. Wszystko się zmienia i obecnie modne są stoły okrągłe. Które wybrać? Jakie są plusy i minusy tych wyborów?

 

                                                                 źródło: lindacooperweddings.com

Z pewnością narzeczeni powinni omówić tą kwestię zanim zaczną szukać sali weselnej, zwłaszcza jeżeli rozpatrywana jest opcja posadzenia gości przy okrągłych stołach. Jeżeli będzie inaczej, może się okazać, że lokal, z którym została podpisana umowa nie ma fizycznych możliwości ustawienia odpowiedniej ilości tego typu stołów (zajmują one o wiele więcej miejsca) lub nie ma wystarczającej ilości sprzętu.

 

                                                                                                          źródło: weddbook.com

Skąd te nowinki?
Oczywiście zza oceanu. W filmach amerykańskich, gdzie pojawia się motyw wesela, wielokrotnie można zauważyć salę z okrągłymi stołami. Można by rzec, że to zaoceaniczna klasyka. W naszym kraju narzeczeni szybko podłapali nowy trend, co wymusiło na restauratorach doposażenie się w nowy sprzęt.

 

                                                                 źródło: indian-wedding-wallpapers-back1116.blogspot.com

Podążając za modą
Okrągłe stoły wyglądają niezwykle stylowo. Jeżeli waszym marzeniem jest wesele eleganckie i nowoczesne, może warto wybrać tą opcję? Jakby nie było należy wiedzieć o kilku faktach. Po pierwsze - przy stole zwykle można posadzić maksymalnie dziesięć osób. Po drugie – należy wybrać odpowiednio dużą salę weselną. Stoły muszą być ustawione w odpowiedniej od siebie odległości, co zajmuje dodatkową przestrzeń. Będziecie musieli podzielić wszystkich swoich gości na „grupy”, co może być nie lada wyzwaniem. Koniecznie należy pamiętać o wizytówkach z imionami i nazwiskami. Tego elementu przy okrągłych stołach nie może zabraknąć. Minusem będzie z pewnością fakt, że niektórzy będą siedzieć do siebie plecami, przez co nie będą mieć kontaktu wzrokowego. Plusem - osoby przy jednym stole będą się na wzajem widzieć, co sprzyja rozmowie. Ważną sprawą są dekoracje, które nie powinny przesłaniać widoku.

 

                                                                                        źródło: fotolia.com

Klasycznie czyli prostokątnie
W zależności od ilości zaproszonych gości oraz wielkości sali, stoły ustawiane są w kształcie liter U, T lub E. Posadzenie gości będzie zdecydowanie prostsze przy wyborze prostokątnych stołów. W tym przypadku najlepiej posłużyć się zasadami savoir-vivre. Kolejnym plusem jest wyeksponowanie pary młodej. Spore pole do popisu będą mieli także dekoratorzy. Prostokątne stoły dają większe pole do popisu w kwestii ich ozdobienia.