Artykuły powiązane

 

 

 

Przy organizacji wesela standardem stało się przyporządkowywanie gościom konkretnych miejsc przy stole weselnym. Przypadkowość w tym zakresie odeszła w niepamięć. Miejsca przy stole można oznakować na kilka różnych sposobów. Zobaczcie i wybierzcie ten, który przypadnie wam najbardziej do gustu.

Winietki
Inaczej bileciki, wizytówki lub z angielskiego „place cards” to papierowe, małe karteczki na których znajdują się imiona i nazwiska gości. Umieszcza się je na stole przy każdym nakryciu. Winietkę można wykorzystać i dołączyć do niej upominki dla gości.

 

                                                                 żródło: fotolia.com

Escort cards
To rodzaj bilecików, na których widnieją, tak jak w przypadku klasycznych winietek, imiona i nazwiska gości. Podstawową różnicą jest miejsce, w którym wizytówki się znajdują. Escord cards umieszczone są nie przy nakryciach, ale przed wejściem na salę weselną. Na specjalnie przygotowanym stole eksponuje się wizytówki, a każdy przybyły gość bierze tą ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz oznaczeniem stolika i miejsca, które zostało mu przypisane. Aby nie było nieporozumień i aby goście wiedzieli dokładnie, gdzie powinni usiąść istotną kwestią przy tym rozwiązaniu jest dokładne i czytelne oznakowanie stolików i poszczególnych miejsc.

                                                                 źródło: eventsbyshelbirene.com

                                                                 źródło: wedding.allwomanstalk.com

                                                                 źródło: embracelifephoto.com

Seating charts
Ten pomysł uwolni was od drukowania wizytówek dla każdego gościa. Opis i oznakowanie wszystkich stołów i poszczególnych miejsc znajduje się na sporej wielkości tablicy lub na specjalnie przygotowanym wydruku.
Stoły można oznaczyć w sposób najprostszy, czyli cyframi (stół nr 1, stół nr 2, etc). Można się pokusić o bardziej wymyślne pomysły powiązane z hobby. Jeżeli lubicie muzykę, stoły można podzielić według gatunków muzycznych, np. jazz, pop, elektro, rock, metal, new romantic etc. Lubicie wędkowanie? Nazwijcie stoły od nazw ryb - karasie, płotki, okonie, etc. Można pobawić się konwencją i wykorzystać później wymyślone nazwy w zabawach weselnych. Do konkretnych stołów przyporządkujcie grupy gości z nazwiskami uporządkowanymi najlepiej alfabetycznie (ułatwi to odnalezienie swojego nazwiska) i tak przygotowaną rozpiskę (np. jazz - gość x, gość y, gość z) umieśćcie przy drzwiach głównych prowadzących do sali weselnej.

 

                                                                 źródło: confetti.ie

                                                                 źródło: projectwedding.com

                                                                                                            źródło: glitterlace.com

Wolna amerykanka
Jeżeli na przyjęcie weselne zamierzacie zaprosić niewiele osób, możecie rozważyć danie im wolnej ręki w zajmowaniu miejsc przy stole (przy dużym weselu absolutnie się to nie sprawdzi). Jeżeli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, możecie ustawić przy wejściu na salę tablicę głoszącą, że wybór miejsca należy do gości. Mile widziany, na czasie i bardzo trendy będzie napis w stylu: „Usiądź tam, gdzie masz ochotę”. Pamiętajcie tym, aby oznakować miejsca dla pary młodej, rodziców i świadków.

 

                                                                      źródło: theoverwhelmedbride.com