Artykuły powiązane

 

Wybór środka transportu, który zawiezie młodą parę do ślubu, jest ogromny. Przyszli nowożeńcy mogą wybierać w modelach aut niczym w ulęgałkach. Obecnie w zasadzie każde marzenie dotyczące idealnego samochodu można spełnić.
Dla jednej pary najważniejsza będzie elegancja, inni postawią na luksus i prestiż, wielbiciele szybkiej jazdy najpewniej będą zainteresowani małym, zwinnym cabrio. Rozważając kwestie dotyczące wyboru auta do ślubu należy jednak mieć na uwadze przede wszystkim wygodę.

 

 

Dmuchać na zimne
Jeżeli wasz ślub będzie miał miejsce w chłodniejszych miesiącach, dość ryzykownymi wyborami będą odkryte bryczki czy samochody typu cabrio. Pomimo tego, że emocje będą ogromne być może panna młoda stojąc w samej sukni w zimnych wnętrzach kościoła najzwyczajniej zmarznie. Ważne, abyście w drodze z domu do kościoła a następnie na salę weselną mogli się ogrzać.

Żar z nieba
Podczas upałów niezbędna będzie sprawna (!) klimatyzacja. Podpytajcie o to przedstawiciela firmy, od której będziecie wypożyczali auto.

W zależności od motywu przewodniego
Samochód jest jednym z elementów składowych ślubu i wesela, które powinny stworzyć spójną całość. W zależności od tego, jaki motyw przewodni wybraliście oraz w jakim klimacie będzie wasze wesele, takie powinno być też auto. Nowoczesne, luksusowe samochody będą idealne dla par, których imprezy będą utrzymane w klimatach wielkomiejskiego szyku. Zabytkowe auta to niezastąpiony „dodatek” do ślubów retro czy vintage. Motocykle i samochody sportowe są stworzone dla indywidualistów, którzy chcą podkreślić swoje pasje do szybkiej jazdy. Bryczki z końskim zaprzęgiem świetnie wpiszą się w klimaty rustykalne.

Wielkość ważna sprawa
Decydując się na konkretny samochód pomyślcie jeszcze o jednej sprawie, a mianowicie o sukni ślubnej. Jeżeli panna młoda będzie miała szeroką, wielowarstwową kreację będzie potrzebowała też odpowiednio dużo miejsca, aby swobodnie zmieścić się we wnętrzu auta. W takim wypadku małe, wąskie samochodziki mogą okazać się problematyczne.

 

 

Dekorowanie ze smakiem
Wysmakowane, subtelne dekoracje sprawią, że wyróżnicie się w tłumie. Zamawiając odpowiednie akcesoria, poproście o kontakt osobę, która będzie wykonywała dekorację z właścicielem samochodu. Niech razem uzgodnią rodzaj mocowania dekoracyjnych elementów na masce auta i w innych miejscach pojazdu. Dzięki temu unikniecie ewentualnych nieprzyjemności wynikających z niewłaściwego zamocowania i uszkodzenia lakieru.