Artykuły powiązane

 

Jedną ze ślubnych tradycji jest obdarowywanie nowożeńców kwiatami. Od kilku lat ta tradycja ulega zmianom. I co najważniejsze dzieje się to z inicjatywy samych narzeczonych. My temu głośno przyklaskujemy.


Bez kwiatów
Coraz częściej para młoda nie chce otrzymywać kwiatów. Rezygnacja z bukietów przeważnie ma głębszy sens. Najczęściej chodzi o to, aby za pieniądze, które miałyby być przeznaczone na kwiaty, kupić praktyczne rzeczy, które będą później przekazane dla wybranej fundacji, schroniska, domu dziecka, szpitala. Tego typu realna pomoc jest fantastycznym gestem. Zachęcamy gorąco wszystkich, przed którymi najpiękniejszy dzień życia do rozważenia opcji podzielenia się szczęściem z innymi. Gwarantujemy, że takie działanie wywoła szeroki uśmiech zarówno na waszych twarzach i twarzach obdarowanych osób.

Wspomóc czworonogi
One też potrzebują naszej pomocy. Dlatego narzeczonym, którzy kochają zwierzęta i chcieliby zebrać fanty dla kotów i psów, polecamy różnego rodzaju fundacje prozwierzęce. Jeżeli nie wiecie, komu chcielibyście pomóc, poszukajcie informacji i opinii w Internecie. Z pewnością znajdziecie  tam osoby, których działalność zechcecie wesprzeć. Jeżeli chcielibyście przekonać się jak wygląda na co dzień praca wolontariuszy oraz poznać ich podopiecznych, znajdźcie w Internecie stronę www lub profil facebookowy, gdzie zapewne zamieszczane są bieżące relacje z działań fundacji i schronisk.

 

 

Zamiast kwiatów
W jaki sposób można pomóc? W najprostszy, czyli prosząc swoich ślubnych i weselnych gości o nie kupowanie kwiatów. W zamian za to wskażcie konkretne rzeczy, które chcielibyście przekazać dalej dla schroniska lub fundacji.

Nie tylko puszki
Najprostszym i najszybszym skojarzeniem w kwestii pomocy czworonogom będzie kupienie suchej lub mokrej karmy. Ale nie tylko ona się przyda. Mile widziane będą wszelkie akcesoria – koce, zabawki, żwirek, kojce, kuwety, miseczki, przysmaki dla kotów i psów, smycze.

Świadoma adopcja
Być może rozważacie powiększenie rodziny polegające na przygarnięciu kota lub psa? Jeżeli tak, być może któryś z uroczych maluchów, młodzieży lub dostojnych seniorów wybranej fundacji skradnie wasze serce i stanie się członkiem waszej rodziny? Zapoznajcie się z historiami zwierzaków, które czekają na ciepły kąt i kochających opiekunów. Spójrzcie im głęboko w oczy i zobaczcie ile miłości mogą wam dać.