Artykuły powiązane

 


Pantone to amerykańska korporacja z ponad pięćdziesięcioletnią historią. Opracowana przez nią unikatowa paleta obejmuje ponad 1761 kolorów i stanowi podstawowy wzorzec barw dla choćby branży poligraficznej. Od ponad dwudziestu lat firma ogłasza najmodniejszy kolor sezonu, który następnie pojawia się w kolekcjach zarówno największych domów mody, jak i bardziej dostępnych kolekcjach odzieżowych sklepów sieciowych, makijażu, architekturze i oczywiście w szeroko pojętej modzie ślubnej. Sezon 2016 zdominuje aż dziesięć odcieni! Przyjrzyjmy się dwóm z nich.

Z uzasadnieniem
Kolory sezonu typowane są w oparciu o konkretne założenia i przemyślenia. Przedstawiciele amerykańskiej firmy uznali, że w obecnych czasach ludzie potrzebują wyciszenia, uspokojenia i zwolnienia tempa życia. Pastelowe Serenity i Rose Quartz odzwierciedlają właśnie takie założenia - są delikatne, uspokajają, relaksują.

 

 

Pastelowy zawrót głowy
Jeden z najmodniejszych kolorów to Serenity (Pantone 15-3919). Można go opisać jako zimny odcień błękitu przełamany kroplą fioletu. Cytując ekspertów z Pantone to „zwiewny i beztroski błękit, który przynosi ukojenie nawet w najbardziej burzliwym momencie”. Drugi z wiodących odcieni 2016 roku nosi nazwę Rose Quartz (Pantone 13-1520). Jest to jasny odcień różu z brzoskwiniową naleciałością wymowny i zarazem subtelny. Jak widać rok 2016 upłynie nam pod znakiem pastelowych, uspokajających barw.

W ślubnym wydaniu
Pastele obecne są w szeroko pojętej modzie ślubnej w zasadzie w każdym sezonie. Jeżeli jesteście wielbicielami właśnie takich kolorów i zdecydujecie się na ślub i wesele w odcieniach Serenity i Rose Quartz będziecie niezwykle trendy! Co ważne oba odcienie są opisywane jako unisex, więc przyszli panowie młodzi śmiało mogą sięgać po dodatki do stroju ślubnego w najmodniejszych kolorach bez obawy, że odcienie nie będą im (jako mężczyznom) pasowały.

 

 

Makijaż, kwiaty, zaproszenia
Serenity i Rose Quartz mogą zagościć w każdym obszarze - począwszy od stroju i dodatków dla niej i dla niego, poprzez makijaż, manicure i pedicure, kwiaty, poligrafię, dekorację sali czy ozdoby do włosów. Możecie się zdecydować na jeden tylko kolor lub też użyć obu. W duecie będą się fantastycznie prezentowały i uzupełniały.

 

 

Suknia i garnitur
Panna młoda może iść na całość i wybrać różową suknię. Jeżeli to nie wchodzi w grę, można zdecydować się na dodatki do ślubnej garderoby w najmodniejszych odcieniach. Szarfa okalająca talię, narzutka na ramiona, fascynator, kwiaty we włosach w odpowiednim kolorze, buty (!) - sprawdzi się wszystko. Odważny pan młody może wybrać np. garnitur w odcieniu Serenity. W bardziej klasycznej odsłonie można poprzestać na delikatnych, ożywiających całą stylizację dodatkach w barwach Rose Quartz i Serenity. Poszetka, kwiaty do butonierki, krawat, mucha, koszula - możliwości jest dość sporo.