Artykuły powiązane


Trendy w organizacji ślubu i wesela zataczają coraz szersze kręgi. Kolekcje sukien ślubnych i mody męskiej na konkretny sezon są oczywistością. Do nowych pomysłów na dekoracje, bukiety, fryzury, makijaże w danym roku zdążyliśmy się już dawno przyzwyczaić. Obecnie lansowane są pomysły na najmodniejsze cateringi weselne.
Zobaczmy zatem co będzie na topie w 2016 roku oraz czego się wystrzegać podczas podejmowania decyzji dotyczących weselnego menu.


Najistotniejsze
Dwa podstawowe filary, które stanowią o sukcesie weselnego przyjęcie, to dobre jedzenie i odpowiednia oprawa muzyczna. Dobierając poszczególne dania warto mieć na uwadze, aby były one urozmaicone. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zrobić kulinarny wywiad wśród zaproszonych gości. Być może okaże się, że ktoś jest na specjalnej diecie (bezmięsnej, wegańskiej, bezglutenowej). Jeżeli tak będzie w istocie, koniecznie weźcie to pod uwagę i uwzględnijcie odrębne potrawy dla tych osób.

 

 

Zdrowo i smacznie
Moda na zdrowe odżywianie jest godna naśladowania i jeżeli jesteście jej wyznawcami możecie umieścić w menu weselnym właśnie takie potrawy. Lekkie, a zarazem sycące dania mogą być mocną stroną waszego przyjęcia. Wśród gości z pewnością znajdą się osoby, które odżywiają się właśnie w ten sposób. Innie będą mieli okazję spróbować nowych potraw.

Szwedzki stół
Od dawna jestem fanką tego rozwiązania. Okazuje się przy okazji, że szwedzki stół będzie cateringowym hitem nadchodzącego sezonu weselnego. Umieszczenie w jednym miejscu podgrzewanych bemarów z ciepłymi daniami uważam za świetne rozwiązanie. Dzięki temu goście będą mogli sami decydować o kompozycji swojego dania oraz wielkości potrawy.

 

 

Zimne przekąski
Powinny znaleźć się na szwedzkim stole obok ciepłych dań. Porcje powinny być małe, na tak zwany ząb. Dzięki temu goście będą mogli spróbować wszystkiego, co przygotowaliście i finalnie wybrać potrawy, które najbardziej przypadły ich kulinarnym gustom. Szwedzki bufet ma tą zaletę, że każdy z gości ma pełny przegląd serwowanych dań. Gdy potrawy umieszczone są na stole biesiadnym może zdarzyć się sytuacja, że któreś z dań zostanie przeoczone ze względu na fakt, że półmisek nie został umieszczony w pobliżu.

Sushi
To jeden z hot trendów. Jeżeli lubicie sushi, zdecydujcie się na podanie tego dania podczas wesela. Dzięki temu zaserwujecie waszym gościom odrobinę egzotyki, a przy okazji fantastyczną i zdrową potrawę.

 

 

Kolorowo, owocowo
Kolejnym hitem będą lemoniady i woda z owocami. Całość podana w szklanych dzbanach lub pojemnikach z kranikami tak, aby każdy mógł sam nalać sobie wybranego napoju. Tego typu rozwiązania będą idealne podczas letnich przyjęć, kiedy upał potrafi dokuczyć. Orzeźwiające napoje na bazie naturalnych składników fantastycznie ugaszą pragnienie. A oprócz tego będą się zjawiskowo prezentowały.

 

 

Słodkości
Powinny znaleźć się na każdym weselu. W 2016 roku postawcie na wszelkiego rodzaju babeczki, muffinki, ciasteczka i owocowe desery. Należy pamiętać, aby całość była kolorystycznie dobrana. Ważna jest też kwestia odpowiedniego zaserwowania słodkiego bufetu.