Artykuły powiązane

 

Początek roku to moment, w którym uroczystości zaślubin są rzadkością. Jednak symboliczne daty, a do takich należy Święto Zakochanych, będą stanowiły wyjątek od reguły. Jeżeli więc zdecydujecie się na ślub w Walentynki, warto mieć na uwadze parę ważnych kwestii.

 

 


Ślub cywilny, ślub kościelny
Decydując się na ślub cywilny w Walentynki jedynym znakiem zapytania będzie dostępność terminu. Cała reszta formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego nie zajmie wam dużo czasu. Z kościelną uroczystością mogą być problemy. Wszystko przez Wielki Post, który rozpoczyna się zwykle w pierwszej połowie lutego.

Panna młoda
Dzień zakochanych narzuca konkretną konwencję, którą można wykorzystać podczas organizacji walentynkowego ślubu. Jeżeli jesteś na tak, postaw na romantyczną suknię ślubną. Mogą się w niej pojawić koronki czy tiul. Jeżeli nie będziesz się obawiała zimna, wybierz model, który odsłoni plecy i ramiona oraz koniecznie ciepłą narzutkę, etolę lub pelerynę na przykład w czerwonym kolorze, która cię otuli i uchroni od panującego na zewnątrz chłodu. Kreacja może być w klasycznym, białym kolorze. Jeżeli lubisz eksperymenty dobierz soczyście czerwone akcenty. Nawiążesz tym samym do walentynkowej daty. Bardzo na miejscu będzie także niezwykle modny w 2016 pudrowy róż.

Pan młody
Panom, którzy będą chcieli wyglądać szczególnie szykownie, polecamy smoking. Jak zawsze sprawdzi się także klasyczny garnitur, który będzie mniej formalny, ale nie mniej elegancki. Dodatki w postaci cylindra i stylowej laseczki nadadzą panu młodemu romantycznego sznytu. Trzeba będzie pomyśleć również o eleganckim płaszczu

Przyjęcie weselne
O rezerwacji lokalu należy pomyśleć ze sporym wyprzedzeniem. W Walentynki większość restauracji organizuje imprezy. Jeżeli zależy wam na konkretnym miejscu, lepiej wcześniej wpłacić zaliczkę i mieć pewność, że po ceremonii zaślubin zaprosicie swoich gości do ulubionego lokalu.

Dekoracje
Wspaniały klimat stworzą wszechobecne świece. Ich światło ociepli wnętrze lokalu. Szklane oraz imitujące kryształy elementy będą nawiązywały do pory roku. Chcąc podkreślić walentynkowy klimat koniecznie powinny pojawić się serca we wszelakich odsłonach. W zależności od pomysłu na udekorowanie wnętrza mogą być drewniane, metalowe, szklane, plastikowe, ażurowe. Nie zapomnijcie o kwiatach. Sprawdzą się zawsze i w każdych okolicznościach będą wyglądały przepięknie.

Oprawa muzyczna
Ceremonię zaślubin fantastycznie uzupełni muzyka na żywo. Kwartet smyczkowy, harfa, klarnet, a może klasyczna gitara? Wszystko warte rozważenia. Wesele rządzi się swoimi prawami – muzyka musi porwać gości do zabawy, ale podczas walentynkowego przyjęcia weselnego powinny znaleźć się motywy muzyczne kojarzone z wielką miłością. Spróbujcie ułożyć listę takich utworów. Pamiętajcie jednak, aby nie była ona zbyt długa. Tego typu utwory powinny stanowić jedynie miły akcent.

W podziękowaniu
Swoim gościom możecie podziękować wręczając im upominki w kształcie serca. Mogą to być świeczki, zawieszki, breloczki, ale także pierniczki. Nie zapomnijcie o karnecikach z waszymi imionami i datą ślubu, które powinny być dołączone do upominków