Artykuły powiązane

 

Bielizna to jeden z elementów garderoby panny młodej, którego zakup nie może być przypadkowy. Wybór powinien być przemyślany i najlepiej poprzedzony konsultacją z brafitterką. Bielizna ślubna, tak jak wszystko w tym dniu, musi być wyjątkowa. Dobiera się ją biorąc pod uwagę przede wszystkim suknię ślubną. Dodatkowo bielizna może delikatnie korygować niedoskonałości figury.

 

 


Kolor nie bez znaczenie
Ślubna bielizna powinna być kolorystycznie jak najbardziej zbliżona do odcienia tkaniny, z której uszyta jest suknia. Bez względu na wszelkie światowe trendy Polki najczęściej wybierają kreacje białe i ecru. W związku z tym najczęściej poszukiwane są białe komplety. Uniwersalna będzie także bielizna utrzymana w kolorystyce cielistej.


Fason
Generalnie chodzi o to, aby bielizna była niewidoczna. Stanik dobieramy w zależności od tego jak uszyta jest góra sukni ślubnej. Przy odkrytych ramionach należy wybrać biustonosz bez ramiączek. Przy odsłoniętych plecach - stanik ze specjalnym krzyżowym, bardzo niskim zapięciem. Przy dużych dekoltach idealne będą biustonosze lub body z głębokimi wcięciami między piersiami. Do wyeksponowania i optycznego powiększenia biustu najbardziej będą się nadawały popularne push-upy. Największy wybór będą miały panie, które zdecydowały się na zabudowaną górę sukni uszytą z nieprzezroczystego materiału. W tych przypadkach w zasadzie nie ma ograniczeń i większość staników będzie odpowiednia.

 

 

Gładkie formy
Bielizna nie może się odznaczać pod suknią ślubną. Dotyczy to zarówno stanika, jak i majtek. Wybierając komplet weź pod uwagę modele gładkie, unikaj koronek, wzorów i naszytych dekoracyjnych aplikacji. Tego typu rozwiązania zostaw na inne okazje i do innych kreacji.

W zależności od wielkości
Fason sukni to jedno, jednak przy doborze odpowiedniego stanika niemniej istotny jest też rozmiar biustu. Kwestia nie dotyczy kobiet posiadających małe i średnie piersi, ponieważ mogą one wybierać w zasadzie ze wszystkich dostępnych modeli. Z kolei panie z obfitym biustem muszą brać pod uwagę to, żeby odpowiednio go zabezpieczyć i „ujarzmić”. Dobrze sprawdzi się w tej roli półgorset, który lepiej podtrzyma piersi i zadba o to, aby bielizna się nie przemieszczała.

Skrajne rozwiązania
Do takich należą żelowe wkładki, które będą dobrym pomysłem w przypadku sukien, które bardzo dużo pokazują, a tym samym wymagają zabiegów specjalnych. Wkładki umieszcza się na piersiach, na których teoretycznie powinny utrzymywać się bez większego problemu. Rozwiązanie dedykowane paniom o żelaznych nerwach. Osobiście wolałabym w dniu ślubu nie myśleć o tym czy każda część garderoby jest na swoim miejscu.

Figi, szorty czy stringi?
Wybierz to, w czym czujesz się najlepiej. Jednakże w przypadku bardzo dopasowanych kreacji uszytych z lejących się, cienkich tkanin najlepiej sprawdzą się stringi - będą najmniej widoczne.

 

 

Sexy nogi
Nie zapomnij o pończochach. Białe lub cieliste, samonośne lub ze specjalnym pasem sprawią, że poczujesz się niezwykle seksownie i ponętnie.

Kropka nad i
Nie zapomnij o podwiązce, która stanowi jeden z atrybutów panny młodej. Może być błękitna lub biała. W przypadku wąskich kreacji dopasowanych w biodrach i na linii ud - wybierz małą i skromną podwiązkę (aby nie była widoczna pod materiałem). Inne fasony nie będą tak restrykcyjne.