Artykuły powiązane

Ceremonia cywilna nadal wybierana jest przez dużą ilość par. Jest tak pomimo tego, że od roku 1998 narzeczeni mogą przystępować do ślubu konkordatowego. Dlaczego? Powodów może być kilka. Jednym z nich z pewnością jest ponowne wstąpienie w związek małżeński jednego lub obojga narzeczonych.

 

 

Coś od siebie
Decydując się na zmianę stanu cywilnego, każda przyszła para młoda chciałaby, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Oprócz wesela dobrze, aby również sama ceremonia zaślubin zawierała akcenty, które podkreślą indywidualny charakter uroczystości.

 

 

Zmiany, zmiany
W obecnych czasach podejście osób z Urzędów Stanu Cywilnego do wprowadzania zmian w przebiegu ceremonii jest zgoła inne, niż jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj coraz chętniej godzą się oni na urozmaicenie cywilnego ślubu. Nie mniej jednak wszelkie pomysły narzeczonych powinny być przed ślubem skonsultowane z przedstawicielami USC.

 

 

 

Dekoracje
Co zrobić, aby uatrakcyjnić cywilną ceremonię? Najprostszym pomysłem będzie udekorowanie sali. Kwiaty są uniwersalne i idealne na każdą okazję i do każdego wnętrza. Ponad to możecie wykorzystać dodatki charakterystyczne dla danej pory roku. Dodatkowo można udekorować krzesła, na których będą siedzieli para młoda i świadkowie. Można również pomyśleć o ozdobach z wykorzystaniem świeczników i świec czy delikatnych jak mgła tkanin. Szczegóły omówcie z osobą z firmy, która będzie zajmowała się waszymi dekoracjami oraz koniecznie z przedstawicielem USC.

Oprawa muzyczna
Muzyka jest wspaniałym dopełnieniem każdej uroczystości. Na ślub cywilny idealne będzie trio, kwartet smyczkowy lub występ solowy na harfie, saksofonie, trąbce, skrzypcach czy gitarze. Repertuar można omówić wcześniej z muzykami.

Występ solistów
Oprawa muzyczna instrumentalna to jedno. Można także pomyśleć o wersji wokalnej. Zatrudnienie solistów, którzy wykonają kompozycje dostosowane do ceremonii, będzie z pewnością atrakcją samą w sobie. Jeżeli wybierzecie utwór, który szczególnie się wam kojarzy, może dojść do tego nutka romantyzmu i wzruszenia.