Artykuły powiązane

 

 

 

 

Obdarowywanie weselników przez parę młodą na stałe zagościło w polskiej tradycji. Wręczając gościom upominek, nowożeńcy mają okazję osobiście podziękować za obecność podczas tak wyjątkowych chwil. Warto zastanowić się nad tym, co można podarować zaproszonym osobom. Wybierając upominki weźcie pod uwagę to, aby w miarę możliwości były one niebanalne, ale też nieprzekombinowane. Przyjrzyjmy się najczęściej pojawiającym się propozycjom.

 

 


Czasem słońce, czasem deszcz
Pomysłowym prezentem mogą okazać się parasole, które przydadzą się zarówno podczas upałów, jak i deszczowej aury. Znając liczbę gości można zamówić parasole w jednej z firm z gadżetami. Wówczas będziecie mieli wpływ na rodzaj oraz kolor. Także cena powinna być atrakcyjna. Chcąc spersonalizować upominki możecie zrobić nadruk na materiale lub dołączyć karnecik z odpowiednią treścią, który będzie przywiązany do rączki.

Z wachlarzem w dłoniach
Wachlarze będą strzałem w dziesiątkę Z wachlarzem w dłoniach zwłaszcza podczas letnich uroczystości, którym będą towarzyszyły tropikalne upały. Będą również świetnym uzupełnieniem wesela w klimacie hiszpańskim. Mogą być papierowe, z piór lub tkaniny. Wachlarze można zakupić w jednym z internetowych sklepów lub w hurtowni z gadżetami ślubnymi. W przypadku wachlarzy papierowych istnieje możliwość zamówienia specjalnego nadruku, np. zdjęcia pary młodej z imionami i datą ślubu. W przypadku zakupienia gotowych gadżetów koniecznie dołączcie bileciki z podziękowaniem.

Niekonwencjonalnie
Spotkałam się z kilkoma dość ciekawymi acz niekonwencjonalnymi pomysłami. Pozostając w upalnej rzeczywistości co powiecie na przeciwsłoneczne okulary? W sklepach internetowych można kupić zabawne modele nawiązujące do uroczystości zaślubin lub zostać przy bardziej klasycznych i kolorach i wzorach. Drugim nieszablonowym pomysłem będą koce. Pierwszą reakcją może być myśl, że to dość dziwaczny pomysł. Czy aby na pewno? Przydadzą się podczas wesel odbywających się wczesną wiosną lub późnym latem, podczas których przewidziana jest część plenerowa. Polarowe kocyki w różnych kolorach będą bardzo praktycznym upominkiem.

Romantycznie
Aromatyczne świece to kolejny pomysł. Klasyczne walce lub bardzo eleganckie w szkle lub też świece w kształcie serca czy aniołków. Wybór zapachu może nie być łatwy. Nuty kwiatowe, orientalne, owocowe i drzewne to podstawowe grupy zapachowe. Wybierzcie te, które najbardziej lubicie lub postawcie na kolor świec, który będzie korespondował z barwami waszego wesela.

 

 

Coś na ząb
Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju słodycze czy to klasyczne migdały w lukrze, robione ręcznie ciasteczka, pierniczki z inicjałami młodych. Można podarować gościom regionalne przysmaki - miody z pobliskich pasiek, nalewki czy pitne miody.

 

 

Rękodzieło
Jeżeli lubisz gotować może zdecydujesz się na samodzielne przygotowanie pysznych prezencików dla waszych gości? Mogą to być małe słoiczki z dżemami lub powidłami (opcja adresowana do osób mających wesele u schyłku lata lub jesienią). W miesiącach wakacyjnych, kiedy owoce są najtańsze, a ich wybór największy, będziesz mogła przygotować te wyjątkowe upominki. Wcześniej zadbaj o odpowiednią ilość słoiczków. I pamiętajcie o dołączeniu bilecików z informacją, że smakołyki zostały przyrządzone przez parę młodą.