Artykuły powiązane

 

 

Bukiet ślubny jest dopełnieniem wizerunku panny młodej. Chyba nie zdarzyło się nigdy, a jeżeli tak, to jest do ogromna rzadkość, żeby kobieta rezygnowała z tego elementu. Kwiaty, choć nie najważniejsze, potrafią świetnie podkreślić wybraną stylizację.

 

 

Tradycyjnie
Klasyka jest ponadczasowa, dlatego róże nadal są jednymi z najpopularniejszych kwiatów w bukietach ślubnych. Taki stan rzeczy trwa od lat i nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek miało się to zmienić. Również okrągły kształt kompozycji ma grono swoich wielbicielek. Tradycyjne bukiety będą pasowały do każdej panny młodej i do większości stylizacji. Pod tym względem są bezpiecznym wyborem.

 

 

Miksujemy
Dla pań, które chcą czegoś innego proponujemy bukiet z kwiatów mieszanych. Niezależnie od pory roku, zawsze do wyboru jest ogrom gatunków kwiatów oraz przebogata kolorystyka. To pozwala na skomponowanie unikatowej i niebanalnej wiązanki. W mieszanych kompozycjach warto wykorzystać kwiaty, rośliny i dodatki sezonowe. Jesienią niech to będzie jarzębina, kolorowe kwiaty i liście czy kasztany lub żołędzie.

 

 

Nietuzinkowe formy
Do takich kompozycji na pewno można zaliczyć wiązanki kaskadowe, zwisające, koszyczki kwiatowe, kule, a nawet bukiet w kształcie berła. Ważną kwestią jest dopasowanie formy do figury panny młodej. Drobne panie powinny wybierać małe, zwarte kompozycje. Większe bardziej wyraziste wiązanki będą idealne dla kobiet o obfitszych kształtach.

 

 

Suknia – ważny element
Decydując się na bukiet, należy mieć na względzie wybraną kreację – jej kształt, kolor i charakter. Romantyczne, zwiewne suknie świetnie będą się komponowały z polnym bukietem. Przy kreacjach bogatych, rozłożystych, z dodatkowymi ozdobami należy zdecydować się na kompozycję, która zrównoważy przepych sukni.

Z modą za pan brat
Jeżeli chcesz być modną panną młodą wybierz kompozycję, która jest najbardziej tredny. Do takich będą należały bukiety w klimacie rustykalnym, vintage i boho.

 

 

Monokolorowo
Nie chcesz przesadzać z ilością barw? Wybierz bukiet monochromatyczny, jednobarwny, ale stworzony z zestawienia ze sobą różnego rodzaju roślin w tym samym kolorze. Tworząc taką wiązankę wykorzystuje się jeden kolor przewodni lub barwy zbliżone do siebie.