Artykuły powiązane

 

 

Dekoracje podkreślają wyjątkowość chwili oraz tworzą odpowiedni klimat uroczystości. Organizując ślub i przyjęcie weselne dekoracje są jednymi z elementów, które nie mogą być pominięte przez przyszłych nowożeńców. Dodatki i akcesoria powinny być dobierane w sposób przemyślany tak, aby tworzyły spójną całość. Mogą one nawiązywać do przewodniego tematu ślubu i wesela (o ile takowy jest). Ciekawym i uniwersalnym pomysłem jest zwrot ku naturze (bardzo na czasie w ostatnich latach) i dobranie wszelkich dodatków w oparciu o porę roku, podczas której będzie miała miejsce uroczystość zaślubin.

 


Zielono mi
Wiosną wszystko budzi się do życia. Drzewa i krzewy zaczynają wypuszczać pierwsze liście, w parkach rozkwitają kwiaty. Kolory są nasycone i wesołe. Wiosna to czas krokusów, szafirków, hiacyntów, tulipanów, żonkili i narcyzów. Można z nich stworzyć przepiękne kompozycje, które upiększą salę weselną, ale także kościół czy salę ślubów. Dodatkowo można wykorzystać gałązki z baziami, pięknie pachnącą forsycją i delikatne bratki. Jeżeli ślub odbędzie się podczas świąt wielkanocnych możecie dodatkowo wykorzystać do udekorowania ozdobne jajeczka, zająca, baranka oraz rzeżuchę.

 

 

Lato w pełni
To czas konwalii, które kwitną na przełomie dwóch pór roku, więc mogą po nie sięgnąć zarówno wiosenne jak i letnie panny młode. Podobnie ma się sprawa z bzem. Bukiet z konwalii i dekoracje na bazie tych malutkich dzwoneczków będą delikatne i bardzo wdzięczne. Bez jest bardzo delikatny i w przypadku wysokich temperatur może szybko zwiędnąć. Letni klimat waszego ślubu i wesela świetnie oddadzą piwonie, stokrotki, maki i chabry, wszelkie trawy i zboża oraz różnego rodzaju gałązki z zielonymi listkami.

 

 

Jesień idzie
Wrzesień i październik będą się wdzięczyły przepiękną paletą barw. Kolory będą nasycone, wyraziste i ciepłe. Chcąc podkreślić jesienną ceremonię można wykorzystać do tego przede wszystkim kwiaty, które kwitną o tej porze. Pelargonie, jeżówki, lawenda, wrzosy, dalie, chryzantemy, aksamitki to tylko część z nich. Oprócz kwiatów będziecie mieli do dyspozycji oryginalną, ozdobną kapustę, strzeliste trawy, jarzębinę oraz najpiękniejsze o tej porze roku kolorowe liście. Jabłka, malutkie dynie i papryczki, żołędzie i kasztany będą kropką nad i jesiennych dekoracji ślubno–weselnych.

 

 

Wszechobecna biel
Zima kojarzy się ze srebrzystym śniegiem, świętami i wszechobecnymi w tym czasie podświetlanymi dekoracjami. Są to obrazy, które wyobraźnia sama podpowiada. Niech będą waszą inspiracją na zimowe uroczystości. Chcąc dodatkowo podkreślić zimowy klimat ślubu i wesela rozważcie typowo świąteczne dodatki. Gwiazda betlejemska, ostrokrzew, iglaki, bombki, światełka. Powinna dominować biel, błękit i kolor srebrny. Szklane dodatki (wazony, świeczniki, pojemniczki na podgrzewacze) będą jak najbardziej na miejscu. Przezroczyste pojedyncze kryształki będą imitowały zamarznięty lód.

Poza podziałami
Część akcesoriów i pomysłów jest na tyle uniwersalna, że można ich użyć bez względu na to w jakim miesiącu organizowany jest ślub. Do tej grupy będą należały m.in. szklane wazony (kuliste, walcowate, strzeliste), świece, podgrzewacze, świeczniki, filiżanki z kwiecistymi kompozycjami umieszczonymi wewnątrz, juta, tasiemki, rafia i ozdobne kamienie.