Artykuły powiązane

 

 

Na uroczystość ślubną w okresie zimowym decyduje się niewiele par. Perspektywa niskich temperatur, pluchy, szarego śniegu na ulicach skutecznie odstrasza narzeczonych. Ja spróbuję spojrzeć na zimowy ślub z innej strony i podejmę próbę znalezienia pozytywów. Decydując się zmianę stanu cywilnego nie odrzucajcie z góry terminów z przełomu roku. Po dłuższym zastanowieniu może się bowiem okazać, że ślub w grudniu lub na początku roku ma sporo zalet. I pogoda może być jedną z nich.


Aura
Nasz klimat ma to do siebie, że nigdy nie możemy być pewni co do tego jaka będzie pogoda. W ostatnich latach wiosna potrafi być chłodna i deszczowa, z kolei jesień ciepła i słoneczna, a zima łagodna. Dlatego rozważając ślub na przełomie roku nie należy z góry zakładać załamania pogody. Pogoda to istna loteria i albo się ma szczęście, albo ma się go odrobinę mniej. Nie warto zastanawiać się zanadto nad czymś na co nie ma się wpływu. Jedyne co można w takiej sytuacji zrobić, to być możliwie najlepiej przygotowanym. Dlatego, gdy termin ślubu będzie się zbliżał śledźcie uważnie prognozę pogody. Trzymając rękę na pulsie będzie mogli odpowiednio zareagować (np. w przypadku śnieżycy zamówić na wcześniejszą godzinę transport, aby nie spóźnić się na ślub).

 

 

Terminy
Zimowe śluby są rzadkością, dlatego dostępność usługodawców powinna być większa. Można śmiało założyć, że będziecie mogli wybierać spośród wielu ofert. Wyjątkiem będą 25, 26 grudnia. Śluby w Boże Narodzenie zawsze były popularne. Jeżeli i wam marzy się uroczystość w tym terminie pamiętajcie, aby stosunkowo wcześnie zarezerwować datę w kościele / USC, salę weselną oraz oprawę muzyczną. Weźcie pod uwagę, że salony urody (fryzjerzy, wizażyści) w święta nie pracują. Trzeba będzie umawiać się z każdym indywidualnie, co oczywiście będzie miało swoje odzwierciedlenie w kosztach. To samo dotyczy reszty usługodawców. Ślub i wesele w terminach świątecznych zawsze będą droższe. Warto o tym pamiętać.

 

Panna młoda
Jedno jest pewne - będzie raczej chłodno. A to już bardzo konkretna informacja i w oparciu o nią należy pomyśleć o ślubnych ubiorach dla pary młodej. Suknia powinna być raczej zabudowana. Modele z odkrytymi ramionami lub lekkie, zwiewne kreacje będą bardziej odpowiednie na letnie uroczystości. Konieczne będą pończochy oraz pełne buty. Możesz mieć docelową, drugą parę obuwia, którą założysz w kościele/USC przed rozpoczęciem ceremonii i później na sali weselnej. Nie obejdzie się bez wierzchniego okrycia, które powinno korespondować z suknią, ale nie musi to być śnieżnobiały kożuszek czy pelerynka. Spróbuj poeksperymentować i przymierz elegancki codzienny płaszcz. Śmiało możesz sięgnąć po kolorowe rękawiczki i szal. Niskie temperatury tłumaczą modowe ekscesy w wykonaniu panny młodej. Wbrew pozorom będziesz miała szerokie pole do popisu!

 

 

Pan młody
Skórzane rękawiczki i elegancki szalik dopełnią stylizację pana młodego. Jeżeli wasz ślub będzie w klimacie retro, możecie rozważyć cylinder i laseczkę dla przyszłego małżonka. Będzie bardzo stylowo.

 

Rozgrzewające menu
Zacznijcie od welcome drinka. Zamiast wina musującego lepiej przywitać gości lampką aromatycznego grzańca. Gorąca zupa na obiad wraz z drugim daniem skutecznie rozgrzeją wszystkich. Na deser idealny będzie jabłecznik na gorąco lub zapiekana gruszka. Bigos, gołąbki, strogonow, barszczyk z pasztecikiem lub zupa grzybowa to dania, które podczas zimowego wesela sprawdzą się najlepiej. W kwestii serwowania posiłków rozważcie bufet szwedzki. Dzięki temu wszystkie ciepłe posiłki będą dostępne przez cały czas, a każdy zainteresowany będzie mógł nałożyć sobie odpowiednią ilość konkretnego dania.

 

 

Dodatki
W grudniu i styczniu świat wygląda inaczej. Mnogość lampek, iluminacji oraz innych dekoracji sprawia, że rzeczywistość staje się bajkowa. Będziecie mogli to wykorzystać przede wszystkim podczas sesji ślubnej. Jeżeli będziecie mieli odrobinę szczęścia i spadnie śnieg, zdjęcia będą jedyne w swoim rodzaju. Do dekoracji sali i kościoła można wykorzystać iglaki, jemiołę, bombki i świece. Szkło, kryształy i biel stworzą prawdziwie zimowy klimat.

 

 

Istotne szczegóły
Drobiazgi są istotne. Dlatego też nie zapomnijcie o szatni w sali weselnej. Jeżeli gości będzie dużo warto pomyśleć o osobie, która będzie obsługiwała szatnię. Warto rozważyć zamówienie taksówek, które przewiozą waszych gości z miejsca ceremonii do sali weselnej. Warunki mogą być niesprzyjające i pokonanie nawet krótkiej drogi suchą nogą może finalnie okazać się niemożliwe. Nie macie pomysłu na prezenty dla gości? Podarujcie im polarowe kocyki. Będą idealnym upominkiem.