Artykuły powiązane

 

 

                                   fot.szwarcfotografia.pl

Coraz bardziej powszechne stają się wesela organizowane w konkretnej konwencji. Obrana przez parę młodą tematyka jest odzwierciedleniem ich fascynacji, zainteresowań, pasji. Hitem ostatnich miesięcy są wesela w klimacie Gwiezdnych Wojen. Jeżeli należycie do grona fanów tej sagi, mamy dla was kilka podpowiedzi jak i co zrobić, aby oddać pożądany klimat podczas najważniejszego przyjęcia w waszym życiu.

Podstawowa kwestia
Do tematu można podejść dwojako - zdecydować się na jedynie symboliczne podkreślenie tematu przewodniego lub pójść na całość. W drugim przypadku może nie wszystkie, ale z pewnością zdecydowana większość dodatków, dekoracji i wszelkich akcesoriów powinna nawiązywać do kultowego filmu.

                                    fot. szwarcfotografia.pl

Stylizacja
Panna młoda będzie mogła zaszaleć. Upodobnienie się do głównej bohaterki będzie można uzyskać decydując się na charakterystyczną fryzurę (dwa „ślimaczki” zwinięte po bokach głowy na poziomie uszu). Luźna biała suknia z szerokimi rękawami i paskiem podkreślającym talię to kolejny pomysł na nawiązanie do księżniczki Lei.
Gorzej będzie miał pan młody. Stroje męskich głównych bohaterów mogłyby być zbyt kontrowersyjne. Jeżeli lubicie wyzwania - podejmijcie je. Jeżeli nie – pan młody może zaprezentować się w garniturze i luźniejszej koszuli.

 

                                    fot. szwarcfotografia.pl

W dobrym tonie
Motywy muzyczne z „Gwiezdnych Wojen” są znane nie tylko fanom. Fragmenty utworów można wykorzystać na wejście państwa młodych do sali weselnej, podczas krojenia tortu. Mogą też się pojawiać co jakiś czas (np. w przerwach tanecznych), jako nawiązanie do motywu przewodniego.

 

                                    fot. szwarcfotografia.pl     

Laserowe miecze
Przyszli małżonkowie mogą zakupić lub wypożyczyć specjalne, podświetlane miecze, które jednoznacznie kojarzą się z sagą. Jak można je wykorzystać? Przede wszystkim goście mogą zrobić z nich szpaler, pod którym młodzi przejdą po ceremonii zaślubin. Będzie można je także wykorzystać do zabaw i konkursów podczas przyjęcia weselnego. Same w sobie - podświetlone będą dodatkową atrakcją w rękach bawiących się na parkiecie gości.

 

                                    fot. szwarcfotografia.pl

Kulinaria
Ukoronowaniem wieczoru może być tort z cukrowymi postaciami z Gwiezdnych Wojen lub z kultowym hasłem „Niech moc będzie z Wami”. A co powiecie na tort w kształcie R2D2? Candy bar to kolejne idealne miejsce, które dzięki gadżetom podkreśli motyw przewodni wesela. Balony, girlandy, słomki, karteczki na piku, papierowe podkładki, serwetki, etc z logotypem Star Wars to będzie to!

 

                                    fot. szwarcfotografia.pl

Prezenty dla gości
Kubeczki czy filiżanki z logotypem Gwiezdnych Wojen, waszymi imionami i datą ślubu będą długo przypominały gościom o tej wyjątkowej uroczystości. Alternatywą mogą być np. breloczki z postaciami z sagi (lordem Vaderem, szturmowcami, Yodą, etc). Inny pomysł to babeczki indywidualnie zapakowane z bilecikiem nawiązującym do przewodniego tematu. A może któryś cukiernik odważy się zrobić pierniczki w kształcie maski lorda Vadera? Jeżeli nie, możecie zamówić pierniki w kształcie serca z hasłem „Niech moc będzie z Wami!”.

 

                                    fot. szwarcfotografia.pl

Sesja zdjęciowa
Zwieńczeniem koniecznie musi być sesja zdjęciowa oczywiście nawiązująca do całości. W celu uzyskania zamierzonego efektu możecie wypożyczyć odpowiednie gadżety. Świetnym pomysłem będzie podjęcie współpracy ze specjalnymi ekipami, które wcielają się w różne postaci filmowe (głównie z filmów science fiction) - Batmana, Spider Mana, ale także bohaterów z sagi Star Wars. Dzięki specjalnym, idealnie odtworzonym strojom będziecie mieli statystów rodem z kultowego serialu! Stylizacja państwa młodych powinna być spójna z całością i nawiązywać do głównych postaci - Lei i Hana Solo. Ostatnim puzzlem w tej układance będzie fotograf z fantazją i pomysłami przekraczającymi granice. Jeżeli takiego znajdziecie szykuje się fantastyczna zabawa i jedyna w swoim rodzaju pamiątka ze ślubu i wesela.

 

                                    fot. szwarcfotografia.pl