Artykuły powiązane

Od marca bieżącego roku istnieje możliwość składania przysięgi małżeńskiej poza Urzędem Stanu Cywilnego. Wraz z wprowadzeniem tej zmiany wiele par spełni jedno ze swoich marzeń dotyczące ceremonii zaślubin w plenerze. Gdzie można zorganizować plenerową uroczystość? Oto kilka podpowiedzi.

Zaczarowany ogród
Po zimie, kiedy następują pierwsze ciepłe dni wszystko budzi się do życia. Przyroda zachwyca nas prezentując się niezwykle okazale. Soczysta zieleń traw, pąki na drzewach i krzakach, fioletowe i żółte krokusy, różnokolorowe tulipany – to pierwsze skojarzenia z wiosną. Piękny ogród będzie idealnym tłem na uroczystość zaślubin w plenerze. Należy jednak pamiętać, aby był on odpowiednio duży (musi pomieścić zaproszone osoby oraz centralne miejsce dla pary młodej i urzędnika). Jeżeli taka opcja nie wchodzi w grę, możecie poszukać lokali, które posiadają przyległy ogród. Wówczas po ceremonii będziecie mogli zaprosić gości na skromny poczęstunek, bardziej uroczysty obiad lub też przejdziecie do sali balowej, aby rozpocząć weselne przyjęcie.


Romantycznie
Kolejnym pomysłem jest ślub na moście. Być może znasz takie miejsce, a jeżeli nie, a pomysł ci się podoba, zacznij rozglądać się za romantycznym, małym mostkiem, który spełni twoje oczekiwania. O taki plener można podpytać na forach ślubnych (np. forum e-wesele.pl) lub na własną rękę poszukać w sieci.

Góry i doliny
Jedni kochają morze, inni nie wyobrażają sobie życia bez gór. Jeżeli zaliczasz się do drugiej grupy, zorganizuj ślub w swojej ulubionej górskiej miejscowości, wysoko w górach lub na górskiej polanie. Weź jedynie pod uwagę, że będą tam musieli dotrzeć zaproszeni goście, w tym również starsze pokolenie, które być może nie ma już tak dobrej kondycji, aby zdobywać szczyty.

Morska bryza
Teraz coś dla tych, którzy kochają wodę i piasek. Ślub na plaży to marzenie wielu przyszłych panien młodych. Teraz jak najbardziej do spełnienia. Pierwszym skojarzeniem będzie z pewnością obrazek z uroczystości w tropikalnych klimatach, czyli bose stopy, krótka, biała sukienka, luźny ubiór pana młodego. Nad Bałtykiem nie zawsze będzie możliwa do wdrożenia taka wizja. Mamy klimat taki, jaki mamy. Jeżeli więc planujecie ślub nad morzem wczesną wiosną, lepiej zaopatrzyć się w cieplejsze okrycie wierzchnie, rękawiczki i eleganckie nakrycie głowy panny młodej. Gdyby jednak było ciepło, zawsze lepiej zrzucić szykowny płaszczyk i zostać w sukni ślubnej, niż marznąć
na plaży.

Wyjątkowe miejsce
Być może macie miejsce, które z różnych względów jest dla was wyjątkowe. Jeżeli tylko będzie spełniało urzędowe wymogi, wówczas możecie pomyśleć o zorganizowaniu właśnie tam najpiękniejszej uroczystości w waszym życiu.


Zdjęcia z prywatnych zbiorów Sylwii i Michała Proszkiewiczów. Ślub odbył się w Dworku Hetmańskim.

Polecane miejsce na ślub w plenerze:
Dworek Hetmański
Koszewko 20
tel. 91 561 61 09, 604 582 439
www.dworekhetmanski.pl