Artykuły powiązane

 

Pogoda jest nieprzewidywalna i potrafi płatać figle. Niemiłym zaskoczeniem może być deszcz, ale także bardzo wysoka temperatura jest kłopotliwa. Jeżeli na dzień waszego ślubu prognozowane jest słońce i upały, warto pomyśleć o tym w jaki sposób przynieść ulgę sobie i gościom. Podejmując decyzje dotyczące wyboru sukni ślubnej, stroju dla pana młodego czy sali weselnej, warto uwzględnić fakt, że ślub będzie się odbywał w środku sezonu letniego. Jak nie dać się wysokiej temperaturze? Oto kilka pomysłów.

 

Przyjemny chłód

Wybierając salę weselną koniecznie sprawdźcie czy restauracja posiada klimatyzację. Informacje na stronie internetowej lokalu czy zapewnienia managera, że tak jest to już coś. Jednak warto się upewnić, że klimatyzacja jest sprawna i że będzie włączona w trakcie wesela. Niestety bywają sytuacje, kiedy finalnie okazuje się, że albo klimatyzacja nie działa lub zostaje włączona dopiero w trakcie trwania przyjęcia po interwencji pary młodej, albo też z braku „przeglądu” i uzupełnienia czynnika chłodzącego nie jest w stanie odpowiednio schłodzić pomieszczenia.

 


 

 

Zwiewnie i przewiewnie

Stroje państwa młodych powinny być uszyte z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Suknia lepiej aby nie była wielowarstwowa i aby nie przylegała ściśle do figury. Zdecydowanie lepszym wyborem będą zwiewne, lekkie modele. A może zdecydujecie się na suknię ślubną w wersji mini lub z odpinanym trenem? Na upały takie modele będą idealne. Panu młodemu ulgę przyniosą garnitury uszyte z lnu lub fresco (te pierwsze będą podatne na zagniecenia w przeciwieństwie do drugich).

 

 

Welcome drink z lodem

Zwykle powitalnym drinkiem jest lampka wina musującego, które powinno być odpowiednio schłodzone. Jeżeli zostanie rozlane bezpośrednio przed przybyciem państwa młodych, istnieje szansa, że temperatura się utrzyma. Mając w perspektywie upalny dzień możecie złamać utarte standardy i zaserwować gościom orzeźwiające mojito. Warto pomyśleć także o barmanach, którzy zadbają o was i gości i będą serwowali delikatne, kolorowe koktajle (zarówno alkoholowe jak i bezalkoholowe) z lodową wkładką.

 

Przemyślany deser

Osobiście uważam, że deser po obiedzie to odrobinę za dużo. Nie każdy się na niego zdecyduje i to wcale nie z powodu dbania o linię, ale z braku miejsca na dodatkowy i to dość kaloryczny posiłek. Dlatego optuję za podaniem słodkiej przekąski w pewnym odstępie od dania głównego. Po godzinie czy dwóch orzeźwiające i chłodne lody okażą się strzałem w dziesiątkę. Lody mogą być podane w sposób standardowy – w pucharkach. Można też pomyśleć o serwowaniu deseru w wafelkach bezpośrednio ze specjalnego wózka lub budki. Każdy będzie mógł wybrać wielkość porcji oraz dobrać smaki wedle własnego upodobania.

 

 

Praktyczny gadżet

W upalny dzień trafionym pomysłem na prezenty dla gości okażą się wachlarze. Spróbujcie znaleźć firmę, która wyprodukuje upominki specjalnie na waszą uroczystość. Wówczas na wachlarzu może znaleźć się wasze zdjęcie z datą ślubu i imionami pary młodej. Jeżeli nie będzie takiej możliwości można kupić standardowe wachlarze i doczepić do nich bilecik z podziękowaniem za przybycie na wasz ślub i wesele.

 

Niezbędnik

Mając w zanadrzu ślub w upale nie zapomnij przygotować do niezbędnika matujących bibułek, pudru w kamieniu oraz małej buteleczki z wodą termalną. Przy wysokich temperaturach rozpylenie wody na twarzy przyniesie prawdziwą ulgę. I co najważniejsze – takie zabieg nie zepsuje makijażu ani fryzury!