Artykuły powiązane

Tematem przewodnim ślubu może być wszystko. Warto wykroczyć poza standardowe i najczęściej wybierane ostatnio motywy retro, rowerowe, rustykalne, eko czy morskie. Punktem wyjścia niech będzie określenie waszych zainteresowań i pasji. Z powstałej listy wybierzcie motyw, który najbardziej wam odpowiada. Może będzie nim kawa?


Jeżeli jesteście kawoszami, zapach parzonego trunku wprawia was w doskonały nastrój, a pierwszy łyk ulubionego napoju to czysta rozkosz dla podniebienia – niech kawa będzie tłem dla waszego ślubu i wesela.

Na początek
Temat przewodni najlepiej ustalić zanim ruszycie z przygotowaniami. Dzięki temu wybrany motyw (lub choćby kolorystyczne nawiązanie) będzie miał szansę pojawić się na wszystkich elementach ślubnych – od stroju państwa młodych, zaproszeń, bukietu, dekoracji, po wizytówki i podziękowania dla gości.

Panna młoda w kawowym wydaniu
Jak podkreślić zamiłowanie państwa młodych do kawowych napojów? Można zrobić to już na poziomie wyboru ślubnej kreacji. Panna młoda może zdecydować się na suknię w kolorze cappuccino. Innym pomysłem może być pozostanie przy klasycznej bieli czy ecru, ale podkreślenie kreacji dodatkami w kawowych odcieniach. Można także postawić na odpowiedni kolor ślubnych butów – oczywiście kawowy.

Męskie wydanie
Garnitur czy surdut będzie świetnie wyglądał w wydaniu cappuccino, we wszelakich beżach, brązach czy kolorach kawy z mlekiem. Należy pamiętać, aby strój był odpowiednio kolorystycznie dopasowany do kreacji wybranki.Ważnymi elementami składowymi męskiego stroju ślubnego będą także koszula (niekoniecznie biała) oraz buty (podtrzymujące wybraną tonację kolorystyczna).

Ślubna papeteria
Koniecznie w temacie – z ziarenkami kawy, kawowym młynkiem, filiżankami z gorącym napojem. Jedyne i niepowtarzalne zaproszenia i koperty mogą zawierać wasze zdjęcie ze specjalnej narzeczeńskiej sesji zdjęciowej. Miejscem sesji powinna być wasza ulubiona kawiarnia.

Inne dodatki
Klimatyczne zdjęcia z tematycznej sesji z kawą w tle można wykorzystać dodatkowo do stworzenia wizytówek na stoły, zawieszek na alkohol, menu weselnego czy podziękowań dla gości. Dzięki temu zabiegowi wszystkie materiały drukowane będą oryginalne, niepowtarzalne i będą nawiązywały do kawowego tematu przewodniego.

Dopełnienie całości
Aby mocniej podkreślić tematyczność wesela wprowadźcie kolor kawy do dekoracji sali weselnej. Tkaniny w odcieniach ciemnego brązu w zestawieniu z jaśniejszą barwą stworzą ciepły klimat. Na stołach niech pojawią się świece w odpowiedniej kolorystyce. Mogą stać pojedynczo, w parach lub trójkach. Świetnie będą wyglądały umieszczone w szklanych naczyniach, na spodzie których pojawią się kawowe ziarna. Dodatkowymi, klimatycznymi rekwizytami mogą być młynki do kawy, kanki na mleko, szklane pojemniki z ziarenkami lub puszki po markowych kawach.

Kawowe podziękowanie
Przygotowując podziękowania dla gości, pomyślcie o upominkach, które będą nawiązywały do tematu przewodniego. W zależności od zasobności portfela można obdarować gości na przykład filiżankami do kawy. Mogą to być malutkie – do espresso lub większe – do cappuccino. Jeżeli waszą ulubioną kawą jest latte, możecie podarować gościom specjalne wysokie szklanki do tego napoju.
Jeżeli nie filiżanki, to może paczka dobrej gatunkowo kawy? Tutaj również można kierować się zasadą podarowania tej kawy, którą najbardziej lubicie. Mniejsze gramatury można nabyć w specjalistycznych sklepach. Tam będziecie mogli zamówić paczuszki pięćdziesięcio- lub stugramowe, które zostaną opakowane w papierowe torebeczki lub metalowe, małe puszki.

A co powiecie na pralinki? Oczywiście o smaku lub z nadzieniem kawowym. A może coś mocniejszego? Likier kawowy będzie idealny na taką okazję. Odchodząc od kulinariów – równie miłym upominkiem mogą być aromatyczne świeczki.