Artykuły powiązane

Świece potrafią stworzyć wyjątkowy nastrój. Ich ciepłe światło wyczaruje romantyczny i zarazem bajkowy klimat podczas waszego ślubu i wesela. Zimą zapalone świece nabierają dodatkowego uroku. Zapalone świece, które stanowiłyby jeden z motywów dekoracyjnych można wykorzystać na wielu płaszczyznach. Prześledźmy w jaki sposób i gdzie powinny się pojawić.

Uroczystość zaślubin
W kościele katolickim światło świec symbolizuje wiarę i prawdę. Dlatego też podczas nabożeństwa zawsze stoją na ołtarzu. Podczas ceremonii zaślubin świece mogą być wykorzystane jako dekoracja kościoła. Można poustawiać je na drodze do ołtarza lub przed ołtarzem. Mogą stać pojedynczo lub po kilka. Najważniejsze, aby odpowiednio wcześniej o waszych zamiarach został poinformowany ksiądz, który wyrazi zgodę na takie rekwizyty. Druga ważna sprawa to ustawienie świec w bezpiecznych miejscach, tak, aby nie stwarzały niebezpieczeństwa. Pamiętajcie o podstawkach, które zabezpieczą podłogę czy dywan przed spływającym woskiem.

Weselny czas
Tutaj mamy spore pole do popisu. Świece mogą pojawić się w różnych kształtach i kolorach. Mogą to być duże, walcowate formy poustawiane pojedynczo na stołach lub np. po trzy (dwie wyższe, jedna niższa lub na odwrót). Pięknie będą wyglądały w przezroczystych naczyniach (światło dodatkowo będzie się odbijało od szklanych ścianek). Tutaj można wykorzystać większe rozmiary świec (walcowate, kuliste, stożkowe), albo np. tea-lighty. Na dno szklanego naczynia wsypcie dekoracyjny piasek lub żwirek, który swoim kolorem nawiąże do przewodniego motywu wesela. Świece można poustawiać między innymi na stołach weselnych czy w miejscu, gdzie będzie znajdował się słodki lub alkoholowy bufet.
Inny pomysł to umieszczenie świeczek po środku stroików stworzonych na bazie iglaków (wskazane zwłaszcza, jeżeli będziecie ślubować w miesiącach zimowych) lub kwiatowych wianków.

W zależności od kształtu
Jeżeli przewidujecie na swoim weselu okrągłe stoły, wówczas dekoracja ze świec powinna być ustawiona na środku. Przy stołach kwadratowych świece można usytuować przed parą młodą oraz wzdłuż stołów tak, aby oświetlały delikatnie przestrzeń wokół.