Artykuły powiązane

W fotografii ślubnej, wbrew pozorom, dzieje się bardzo dużo. Na przestrzeni lat nie tylko zmieniają się pomysły związane z ujęciami i pokazaniem młodych w sposób jak najbardziej nowatorski i inny niż pozostali, ale przede wszystkim wchodzą w życie nowe usługi.


W ostatnich latach fotografia ślubna odchodziła od konwencjonalnych sesji studyjnych. Środek ciężkości został przeniesiony na zdjęcia plenerowe. Obecnie coraz większą popularność zdobywają sesje narzeczeńskie.

Korzyści
Zafundowanie sobie sesji przedślubnej to bardzo ciekawy pomysł. Nie dość, że pozwoli się wam odstresować i spędzić miło czas, to dodatkowo będziecie mieli okazję do poznania się lepiej z fotografem, który uwieczni także najważniejszy dzień w waszym życiu (o ile oczywiście wybraliście w obu przypadkach to samo studio).

Spersonalizowany ślub
Inną korzyścią będzie możliwość wykorzystania zdjęć do organizacji waszego ślubu i wesela. Fotografie z sesji narzeczeńskiej będą stanowić postawę do stworzenia zaproszeń lub też papeterii ślubnej, księgi gości, winietek
z imionami i nazwiskami gości, menu weselnego, wizytówek, które dołączycie do podziękowań dla zaproszonych osób.

Podkreślenie pasji
Planując sesję narzeczeńską pomyślcie nad jej szczególnym charakterem. Warto, aby zdjęcia pokazywały jacy jesteście, co sprawia wam przyjemność, jakie są wasze pasje. Zastanówcie się, które miejsca będą podkreślały zainteresowania. Warto też pomyśleć i zaopatrzyć się w specjalne rekwizyty, które stworzą wyjątkową atmosferę sesji
i podkreślą indywidualność zdjęć.

Rower, kawa, jacht
Jesteście aktywni? Lubicie sport i ruch? Zorganizujcie sesję na stadionie lekkoatletycznym, na ścieżkach biegowych, na trasach dla rolkarzy. Miejsce zależy od tego, jaki sport uprawiacie. Świetna będzie sesja z rowerami w tle. Może mieć romantyczny lub sportowy wydźwięk.
Zdjęcia nad morzem, nad jeziorem, na jachtach, kajakach, z deskami do windsurfingu w tle – czujecie ten klimat?
Jeżeli lubicie jakiś kraj, jego kulturę, kuchnię, klimat świetnym tłem do zdjęć będzie np. restauracja z konkretną kuchnią. Indyjska, włoska, libańska, tajska czy japońska – wystrój tego typu lokali, zamówione potrawy, pozowanie z kucharzami, którzy zwykle reprezentują dany kraj – to wszystko odda egzotykę miejsc i podkreśli wasze zainteresowania.
A może jesteście kawoszami lub zdeklarowanymi miłośnikami herbaty? Zdjęcia w klimatycznej kawiarni lub herbaciarni to będzie to.