Artykuły powiązane

Zadbane włosy w środku lata to prawdziwy sukces. Na urlopie zwykle pozwalamy im żyć swoim życiem. A wystarczy odrobina pielęgnacji, aby włosy lśniły naturalnym blaskiem. Wakacje powinny być czasem odpoczynku na wszystkich płaszczyznach, dlatego z bagażu wyjmij prostownicę, lokówkę i daj włosom urlop. Lukę w walizce niech wypełnią elegancki kapelusz, kolorowa opaska, spinki, wsuwki, a także podstawowe kosmetyki do stylizacji.

B<>Ochrona
Latem włosy trzeba chronić na kilka sposobów. Przede wszystkim należy dbać o ich kolor i osłaniać je od słońca. W tym celu przydadzą się zarówno kapelusze, chustki, jak i opaski. Kosmetyki do podstawowej pielęgnacji warto zmienić na serie letnie z dodatkiem chroniących filtrów UV. Do szamponu i odżywki można dokupić ochronny spray lub mgiełkę. Im więcej kosmetyków użyjemy, tym włosy będą bardziej chronione nie tylko przed słońcem, ale także przed morską wodą i wiatrem.

B<>Wiatrem czesana
Modne, letnie fryzury są przede wszystkim wygodne i proste w ułożeniu. Dzięki temu nie trzeba zabierać na wakacje kilku butelek kosmetyków do stylizacji, suszarki z dyfuzorem czy prostownicy. Jeśli chcesz wyczarować letnią fryzurę, to umyj dokładnie włosy, nałóż odrobinę pianki na rękę, wmasuj ją w osuszone ręcznikiem włosy i gotowe. Efekt włosów czesanych wiatrem jest najmodniejszy i pasuje wielu paniom niezależnie od wieku. Stylowe i luźne kitki to wersja dla pań, które cenią wygodę i naturalność. Włosy można spinać tuż przy karku (wypuszczając przy tym kilka kosmyków), wygładzić przy głowie czy spinać bardzo wysoko, co wygląda niezmiernie efektownie przy długich i średnich kosmykach. Po latach nieobecności wracają do mody również warkocze. Można je komponować w zależności od nastroju. Splecione w elegancki kok, nadadzą elegancji i szyku podczas wieczornego wyjścia.

B<>Kwiaty we włosach
Niezależnie od tego, gdzie wyjedziemy czekają na nas sprzedawcy z mnóstwem ozdób i biżuterii. Stoiska ze spinkami do włosów warto odwiedzić w poszukiwaniu czegoś dla siebie. Wakacje są szczególnym okresem, podczas którego można lekko popuścić wodze fantazji i wybrać kolorowe spineczki, gumeczki z diamencikami, ciekawe opaski czy inne kolorowe ozdoby. Do warkocza czy koka można również dodać świeże lub sztuczne kwiaty. Te ostatnie znajdziemy przyczepione na spinkach - gumkach do włosów czy broszkach, które będzie można wykorzystać potem przez cały rok.

Katarzyna Michałek