Artykuły powiązane

Słońce kojarzy nam się z wakacjami, odpoczynkiem i relaksem. Promieniowanie słoneczne, choć niezdrowe w dużych ilościach, jest potrzebne, aby organizm poprawnie funkcjonował. Warto odpowiednio chronić skórę i włosy, aby czerpać z wakacji jak najwięcej.

Nakładaj krem
Pamiętaj, aby krem do opalania nakładać zawsze 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Po kilkunastu minutach spędzonych w wodzie i wytarciu ciała ręcznikiem ponawiaj aplikację, aby chronić się przed szkodliwym promieniowaniem słońca.

Dbaj o włosy
Chroń kolor swoich włosów i nakładaj kapelusz lub opaskę, aby zapobiec płowieniu koloru. Stosuj kosmetyki ochronne, a przed każdym wyjściem na słońce spryskaj włosy sprayem z filtrem ochronnym.

Ochrona w ruchu
Dbaj o swoje ciało podczas uprawiania sportu. Będąc cały czas w ruchu nie odczuwamy intensywności promieni słonecznych i tracimy poczucie czasu. Dlatego koniecznie chroń ramiona, dekolt i plecy i zabezpiecz je wysokim filtrem.

Wrażliwe miejsca
Nie zapominaj o wrażliwych miejscach - ustach, nosie, znamionach, pieprzykach. Nakładaj na te miejsce specjalny sztyft z filtrem SPF 50.

Nie żałuj kremu
Nie oszczędzaj na ilości kremu. Na twarz zaleca się stosować wielkość małej łyżeczki do herbaty, natomiast na ciało wielkość jednej, dwóch łyżek. Zwracaj uwagę również na producentów i nie kupuj najtańszych kosmetyków.

Oceń sytuację
Stosuj kremy odpowiednio dobrane do karnacji oraz ogólnej kondycji skóry. Początek urlopu zacznij z wysokim faktorem (minimum SPF 50) i stopniowo, wraz z opalaniem skóry, stosuj preparaty z niższymi faktorami.

Katarzyna Michałek