Artykuły powiązane

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i młodo nie tracąc przy tym dużo czasu. Medycyna estetyczna i salony piękności przygotowały oferty na zabiegi specjalnie dla zapracowanych pań - tzw. zabiegi lunchowe. Można ukryć zmarszczki, powiększyć usta, ujędrnić ciało, a to wszystko zajmuje tylko kilka chwil podczas przerwy na posiłek.

Same zabiegi, które oferują salony piękności trwają kilkanaście minut do godziny. Wiele kobiet nieświadomych tego, jak zareaguje skóra na podane specyfiki, umawia się na zabiegi w trakcie przerwy obiadowej, czy w drodze między pracą, a odebraniem dziecka z przedszkola. Tymczasem działanie zabiegów, czy substancji podanych podczas wizyty u lekarza może uaktywnić się dopiero po kilkunastu minutach, czy nawet godzinach. O ile ślady czy obrzęki na ciele ukryje ubranie, to na twarzy będą one bardzo widoczne. Wówczas sińce pod oczami, opuchlizna ust, czy silne zaczerwienienie mogą stać się powodem do plotek w pracy, a sama zainteresowana będzie czuła potworny dyskomfort. Zanim zdecydujesz się na konkretny zabieg, który odmłodzi i ujędrni, sprawdź, jaki czas będzie potrzebny, aby skóra mogła się zregenerować.

Piękna w parę chwil
Gabinety oferują bardzo wiele szybkich zabiegów, choć nie po wszystkich można od razu wrócić do pracy, czy codziennych obowiązków. Do salonu piękności w przerwie na kawę możesz umówić się na łagodne złuszczanie naskórka, np. mikrodermabrazję. Po zabiegu skóra powinna być jedynie zaczerwieniona. Podrażnienie można zamaskować kryjącym podkładem, najlepiej nowym, żeby żadne bakterie nie zanieczyściły cery, która po zabiegu jest podatna na wszelkiego rodzaju infekcje. W porze obiadowej można umówić się na wypełnienie fałd nosowo - wargowych (lub kości policzkowych) kwasem hialuronowym. Ta okolica twarzy puchnie niezwykle rzadko i nie jest wrażliwa na ból, rzadko też tworzą się w tej strefie siniaki. Do zabiegów lunchowych można zaliczyć również fale radiowe, które mają działanie odmładzające i liftingujące. Zabieg trwa od pół godziny do godziny. Teoretycznie zabiegiem lunchowym są zastrzyki z botoksu. Ostrzykiwanie wybranego fragmentu trwa około 10 minut, ale po tym czasie są pewne ograniczenia. Przez następne kilka godzin nie wolno się kłaść, masować, schylać (np. po buty lub coś podnieść), gdyż botoks może się przemieścić. Efekt jest zazwyczaj widoczny 2-3 dni po zastrzyku. Mimo, że sam zabieg można wykonać bardzo szybko, to lepiej na resztę dnia wziąć wolne, aby mieć pewność, że osiągniemy pożądany efekt. W czasie obiadu możemy umawiać się również na wszelkie zabiegi wykorzystujące delikatne peelingi czy maski oczyszczające. Wskazane są również zabiegi regenerujące lub relaksujące, które nie pozostawiają podrażnień na twarzy. Istnieje jednak pewna grupa zabiegów, na które trzeba zarezerwować od kilku godzin do kilkunastu dni wolnego, aby mieć pewność, że przyniosą oczekiwane skutki.

Uwydatnione usta
Powiększanie ust mimo, że jest zabiegiem krótkim i stosunkowo łatwym, może wymagać wzięcia co najmniej jednego dnia wolnego. Wargi są bardzo delikatne i wrażliwe na ból. Dlatego powiększenie ust najlepiej zafundować sobie w czasie urlopu lub przed długim weekendem. Po wizycie najlepiej zaplanować pobyt w domu, bowiem wargi mogą bardzo spuchnąć i wyglądać nieestetycznie. Dodatkowo u wielu kobiet pojawia się opryszczka, która może się rozprzestrzenić wokół ust. Warto wcześniej poprosić lekarza o przepisanie leku antywirusowego i zażywać go na kilka dni przed planowaną wizytą. Po wykonaniu zabiegu nie wolno pić gorących napojów, bo nie ma czucia w ustach, więc łatwo można się poparzyć. Jeżeli lekarz proponuje znieczulenie, najlepiej wybierać dentystyczne, ponieważ jest bardziej skuteczne, działa szybciej i mocniej.

Mezoterapia
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej lub witaminowej w głąb skóry w celu poprawienia jej wyglądu. Substancje wykorzystywane w zabiegu mezoterapii, takie jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna czy kompleksy multiwitaminowe stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu sprawia wrażenie młodszej i dobrze odżywionej. Obecnie wykorzystywane są różne metody mezoterapii, w tym także bezigłowa. Jeżeli jednak decydujesz się na tradycyjną, powinnaś wziąć kilka dni wolnego. Wstrzyknięty preparat musi mieć czas, żeby się wchłonąć. Często po zabiegu występują bąbelki lub nawet siniaki. Jeżeli masz skłonność do siniaków, to każdy zabieg z użyciem igły będzie oznaczał przerwę w pracy na co najmniej kilka dni. Efekty mezoterapii widoczne są po wchłonięciu preparatu, czyli po kilku dniach.

Peeling
Peeling chemiczny, a także każde złuszczanie z użyciem kwasów, to poważna ingerencja w stan skóry. W zależności od użytego składnika, skóra przez pierwsze dwa dni może być napięta lub w przypadku kwasu mlekowego - poparzona. Moment pęknięcia naskórka występuje zazwyczaj w dwa, trzy dni po zabiegu. Następnie następuje złuszczanie skóry twarzy, które może trwać nawet do kilku dni. Po zabiegach związanych z peelingami raczej nie warto planować spotkań rodzinnych czy zawodowych, bo pewnie i tak trzeba będzie je odwołać.

Pierś do przodu
Powiększanie piersi kwasem hialuronowym trwa zaledwie godzinę, ale dolegliwości bólowe utrzymują się do kilkunastu dni. Piersi mocno bolą, a każda prosta czynność jak zapięcie guzika, czy zrobienie czegoś w kuchni jest niezwykle trudne. Każda zmiana w piersiach jest bolesna, dlatego na ten zabieg najlepiej zarezerwować nawet urlop. Jadąc do lekarza, należy zabrać ze sobą przyjaciółkę lub partnera, którzy pomogą się ubrać, a także będą prowadzić samochód w drodze powrotnej do domu. Po zabiegu lepiej nie planować żadnych wyjazdów, a także sprzątania. Lepiej zawczasu zrobić zakupy i załatwić wszystkie pilne sprawy.

Odsysanie tłuszczu
Po zabiegu odsysania tłuszczu lepiej zaplanować kilka dni wolnego. W czasie odsysania organizm traci nie tylko tłuszcz, ale i płyny, co może powodować poważne osłabienie, a także omdlenia. Najlepiej zostać również w klinice na kilkanaście godzin lub na noc, aby lekarz miał pewność, że nie doszło do powikłań. W ciągu kilku dni po zabiegu nie należy planować zbyt wiele i koniecznie dużo wypoczywać. Warto również zrobić sobie urlop od pracy i obowiązków domowych.