targi ślubne Szczecin

Artykuły powiązane

 Tempo życia, a także jego intensywność powodują, że coraz mniej czasu poświęcamy własnemu zdrowiu. Efektem tego są coraz częściej spotykane dolegliwości bólowe od strony kręgosłupa.

 Siedzący tryb pracy (czy to za biurkiem czy w samochodzie) ma negatywny wpływ na stan umięśnienia. Dodatkowe napięcia, wynikające z coraz częstszych sytuacji stresogennych, powodują ciągły proces bólowy, wpływający w sposób negatywny na nasze reakcje i kontakty z otoczeniem. Jedną z najprostszych metod na zapobieganie takim sytuacjom jest wizyta w gabinecie masażu. Tam, pod okiem wykwalifikowanego personelu, nasze ciało i dusza poddane zostaną zabiegom indywidualnie dostosowanym do potrzeb klienta. Podstawowym zabiegiem może być masaż klasyczny.

 Masaż znany był już ponad 5000 lat p.n.e. i jest jedną z najstarszych metod leczenia. Do najpopularniejszych rodzajów masażu należy masaż klasyczny, który w zależności od formy i intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, sportowy czy kosmetyczny. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego (na przykład masaż grzbietu, karku). Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele pacjenta, przy użyciu środka ułatwiającego masaż (na przykład oliwki, kremu, talku lub maści leczniczej).

 Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki, czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibrację, wstrząsanie i wyciskanie. Kolejność stosowanych technik ma na celu stopniowe zaczerwienienie powłok skórnych. Następnie na poziomie reakcji odruchowej poprawia się przepływ krwi przez poszczególne komórki ciała. Efektem tego jest polepszenie odżywiania i dotlenienia tkanek, regeneracja mięśni, regulacja napięcia mięśniowego, zwiększenie elastyczności i sprężystości mięśni, przyspieszenie przemiany materii, a przede wszystkim uaktywniany jest przepływ krwi i limfy. Fenomen ludzkiego dotyku sprawia, że subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

 Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a potem całkowite zlikwidowanie napięcia mięśniowo-nerwowego oraz psychicznego i tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne, a ich zadaniem jest uspokojenie duszy i ciała. Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie. Dlatego też forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny, jest tak bardzo popularna i pożądana.

 Świece, aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel to nie tylko obecna moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków, aby masaż mógł się odbyć i aby klient był z niego zadowolony. W tej chwili w praktyce terapeutycznej spotykamy się z sytuacjami, kiedy masaż relaksacyjny jest także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno - terapeutycznych. Jest to swego rodzaju filar, na którym opiera się cała technika relaksacji. Masaż to sposób na zrelaksowanie się i odprężenie. Przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia również stan zdrowia, gdyż działa leczniczo na nasze ciało. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Z masażu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku i płci. Zapraszamy do nas również panie w ciąży. Salon Filozofia Piękna od lat zajmuje się masażem pań w okresie macierzyństwa. Masaż ciążowy to jedna z części tego programu. Masaż w okresie ciąży wymaga bardzo dużej ostrożności.

 W tradycyjnej literaturze ciąża jest przeciwwskazaniem do masażu. Jednak zwykle chodzi o zbyt silnie wykonywany, "toporny" masaż klasyczny, który króluje jeszcze w naszym kraju. Oczywiście taki zabieg jest przeciwwskazany. Masaż u kobiet przy nadziei można wykonywać od trzeciego do ósmego miesiąca ciąży. Obejmuje on masowanie pleców (z powodu napięcia, bólu), nóg - szczególnie łydek (obrzęki) oraz powłok brzusznych (profilaktyka napięć oraz rozstępów). Często przyszłym mamom wykonuje się masaż karku i szyi (w pozycji siedzącej przy użyciu wygodnego krzesła).

 Dla naszych klientów oferujemy masaż z instruktarzem, który pokazuje, jak w prosty sposób masaż może wykonać partner. W chwilach napięć zabieg taki będzie bardzo pomocny. Masaż taki jest w dużej mierze opiera się na intuicji. Partner zna dobrze kobietę i określenie odczuć podczas masażu jest bardziej wiarygodne. Podczas takiego zabiegu wykonuje się jedynie kombinacje spokojnych głaskań, rozcierań oraz ugniatania i uciski poza powłokami brzusznymi, na przykład na kończynach. Daje to efekt wewnętrznego spokoju dla przyszłej mamy, a także lepszy stan jej samopoczucia.