Artykuły powiązane

Studio L'Or w służbie dojrzałemu pięknu

Nowa usługa koloryzacji dla kobiet dojrzałych, którą w swojej ofercie ma Studio L'Or, pomaga dłużej zachować młody wygląd. Zapewnia doskonałe pokrycie siwych włosów, gdy jest ich więcej niż 80%, a dzięki nowej technologii Densilum-R zwiększa objętość koloryzowanych włosów. Color Supreme to rewolucja w koloryzacji, która pozwoli wydobyć piękno kobiet. To coś więcej niż nowa usługa. To nowy styl dla kobiet dojrzałych.

Koloryzacja L'Oréal Color Supreme została stworzona z myślą o kobietach dojrzałych. To ważna grupa wśród klientek wielu produktów i usług: podróżują, uczestniczą w życiu towarzyskim i kulturalnym i czują się młodo. Kobieta Color Supreme jest nowoczesna, dynamiczna, świadoma swojej wartości i kobiecości. Dba o siebie, zwraca uwagę na odpowiednią dietę i stara się opóźnić efekty starzenia. Specjalnie dla nich laboratoria L'Oréal Professionnel stworzyły nową usługę - koloryzację anti-âge Color Supreme.

Problemy kobiety dojrzałej
Spadek produkcji melaniny skutkuje pojawieniem się siwych włosów. Niezbędny jest więc produkt zapewniający idealne pokrycie siwych włosów. Ponadto spowolniona odnowa biologiczna komórek powoduje utratę objętości, gęstości i elastyczności włosów. Dlatego konieczna jest odpowiednia kuracja pielęgnacyjna i technologia, która zapewni odpowiednią grubość włóknom kolagenowym.
Wahania i niedobór hormonów powodują, że włosy są uwrażliwione, a cera traci blask. Kobieta będzie poszukiwała koloryzacji, która doda blasku twarzy, zagwarantuje żywy kolor, ale uchroni je przed niepożądanym efektem jednolitego kolorystycznie hełmu. Klientki oczekują naturalnego efektu koloryzacji.

Przed usługą koloryzacji Color Supreme stawia się trzy zadania: ma pozwolić na uzyskanie nowych efektów i nowych kolorów, ma ułatwić odzyskanie pięknego wyglądu i sprawić, by klientka zapomniała o swoim wieku, ma dać możliwość eksperymentowania z siwymi włosami jak z modnymi dodatkami. Koloryzacja Color Supreme wprowadza do salonów usługi koloryzacji przeznaczone dla czterech typów kobiet.
Kobieca - usługę tę wybiera obecnie większość kobiet. Gwarantuje ona równomierne pokrycie siwych włosów. Efekt lekkości koloru Color Supreme sprawia, że siwe włosy znikną pod harmonijnie rozprowadzonym produktem. Dzięki licznym badaniom wiadomo, że kobiety najczęściej wybierają odcień zbliżony do naturalnego koloru włosów. Z upływem lat zaleca się jednak delikatne rozjaśnienie odcienia o dwa lub trzy tony. Zadaniem fryzjera jest więc stopniowe przekonywanie klientki do jaśniejszego koloru.
Naturalna - usługa ta obejmuje delikatną repigmentację włosów, które stały się zbyt siwe lub dodanie objętości włosom siwym, które nie są rozmieszczone w sposób równomierny (na przykład włosy mocniej ubarwione znajdują się tylko po jednej stronie). Odcienie Color Supreme są idealne dla tej grupy
docelowej, ponieważ pozwalają uzyskać efekt lekkości koloru. Dzięki niemu włosy wyglądają estetycznie i naturalnie. Jest to usługa skierowana do kobiety praktycznej, ceniącej naturalność, która nie chce stosować koloryzacji na całej powierzchni włosów.
Wyrafinowana - usługa ta polega na pozostawieniu pasma siwych włosów stanowiącego prawdziwą ozdobę fryzury. Powinno ono być umiejscowione
z przodu, tuż przy twarzy. Podczas koloryzacji należy odseparować je od reszty włosów. Jest to usługa skierowana do klientek, które wcześniej koloryzowały włosy, nie boją się eksperymentować z siwymi włosami lub które mają dużo siwych włosów i pragną koloryzacji, która nie ukryje ich tożsamości i wieku.
Elegancka - w przypadku włosów średniej długości lub długich usługa polega na rozmieszczeniu kilku
jaśniejszych pasm - koloryzowanych lub nie - wokół twarzy, a w przypadku włosów krótkich i średniej długości
na czubku głowy i wokół twarzy.
Usługę tę należy stosować w dwóch konkretnych przypadkach: u kobiet o cerze matowej, które nie tolerują jasnych odcieni i nie chcą uwydatniać rysów twarzy lub u wszystkich kobiet, które chcą eksperymentować z kontrastami i nadać fryzurze charakter.

Porady dla dojrzałych kobiet z klasą

Moda

 • Optycznie wydłużysz swoją sylwetkę jeśli rękawy twoich bluzek, koszul i żakietów będą długie lub o długości ¾.
 • Unikaj poduszek na ramionach (sprawiają, że sylwetka staje się sztywniejsza i bardziej poważna)
 • Wybieraj średniej długości spódnice, luźne spodnie, tuniki i swetry.
 • Aby uzyskać wytworny wygląd zakładaj modne dodatki (paski, naszyjniki, bransolety)
 • Dla dojrzałej kobiety najkorzystniejsze są delikatne kolory.

Pielęgnacja i makijaż

 • Stosuj róże w odcieniach morelowym i różowym oraz produkty do rozjaśniania, które rozświetą twoją twarz i przywrócą jej pożądany blask
 • Aby ożywić oczy wybieraj odcienie cieliste i przyćmione (khaki, ciemnoszare).
 • Uwydatnij brwi.
 • Nie bój się używać błyszczyka lub matowych czerwieni. One rozświetlą twój uśmiech.
 • Nie zapominaj o konturówce, która podkreśli kształt twoich ust.
 • Wykonaj manicure i pedicure.