Artykuły powiązane

 Wakacje są okresem wzmożonej dbałości o pielęgnację ciała i urody. Efekty zabiegów medycyny estetycznej będą jeszcze lepsze, jeśli wsparte zostaną wypoczynkiem i relaksem na świeżym powietrzu.

Odmładzanie twarzy
Na wygląd naszej twarzy najbardziej wpływają obszary czoła, oczu, okolic nosa i ust. Ważna jest także trójwymiarowa (a nie płaska) struktura twarzy, zdrowy wygląd i napięcie skóry. Najczęściej wykonywane zabiegi odmładzające twarz skupiają się na tych właśnie obszarach. W usuwaniu zmarszczek górnej połowy twarzy najczęściej stosujemy toksynę botulinową (Botox, Dysport). Rozluźnia ona mięśnie mimiczne sprawiając, że zmarszczki rozprostowują się i zanikają. W ten sposób usuwamy poziome bruzdy czoła, pionowe lwie zmarszczki oraz kurze łapki. Botulinę stosujemy także do usuwania zmarszczek szyi oraz delikatnego modelowania rysów twarzy. m. in. uniesienia linii brwi, skorygowania smutnego kształtu ust, usunięcia zmarszczek marionetek. W dolnej połowie twarzy najczęściej wygładzamy bruzdy nosowo-wargowe, upiększamy usta oraz podnosimy ich kąciki. Stosujemy tu wypełniające materiały medyczne (Restylane), oparte na kwasie hialuronowym. Szczególnie dobre efekty daje on u kobiet z oznakami starzenia skóry, ponieważ oprócz usunięcia zmarszczek następuje także nawilżenie i ujędrnienie skóry. Jako uzupełniające metody wygładzania zmarszczek stosujemy również laserową rewitalizację skóry, dermabrazję, mezoterapię oraz gamę peelingów lekarskich.

Coś dla ciała - depilacja laserowa
Dla tych z Pań, które nie usunęły jeszcze niechcianego owłosienia, przydatna będzie trwała depilacja laserowa. Obszary depilowane na wakacje to najczęściej pachy, bikini oraz łydki. Zabieg jest szybki i bezbolesny, a osiągane efekty są trwałe - usunięte włosy już nigdy więcej nie odrosną. Pełen cykl terapii składa się z 3 - 6 zabiegów, które powtarzamy przeciętnie co 6-8 tygodni. Pod kątem wakacji korzystne jest to, że już po pierwszym zabiegu zarost znika, a odrastanie nowych włosów jest wielokrotnie spowolnione. Dlatego zabieg ten polecamy osobom pragnącym na czas wypoczynku zrezygnować z wosku, golarek i depilatorów. Pamiętajmy by wykonać go odpowiednio wcześnie, ponieważ przez kolejne dwa tygodnie nie powinnyśmy opalać miejsc poddanych zabiegowi. W okresie mocnego nasłonecznienia naświetlane obszary możemy chronić stosując mocne filtry.

Modelowanie sylwetki - SmartLipo
Nowością tegorocznej wiosny w medycynie estetycznej jest SmartLipo - nowa, mało inwazyjna terapia służąca do wyszczuplania i modelowania kształtu ciała. Zabiegi wykonywane laserowym systemem SmartLipo usuwają skupiska tkanki tłuszczowej, dając także efekt napięcia i ściągnięcia skóry. Zabiegi przeznaczone są dla osób pragnących usunąć niewielkie nadmiary tkanki tłuszczowej, nie poddające się redukcji treningiem ani dietą. Typowe obszary to brzuch, uda, kolana i plecy. Zabieg rozbija błony komórek tłuszczowych, co skutkuje uwolnieniem zawartych w nich trójglicerydów i umożliwia ich wydalenie przez organizm w drodze normalnych procesów metabolicznych. Wielkim atutem metody jest jej niska urazowość, ambulatoryjny tryb leczenia oraz stosunkowo łagodne dolegliwości po zabiegu.

Usuwanie plam i przebarwień
Zmorą wakacyjnego wypoczynku są plamy i przebarwienia na skórze pochodzenia słonecznego. Pojawiają się one na twarzy, dekolcie, ramionach i dłoniach. Obecnie możemy już skutecznie się ich pozbywać, stosując nowy peeling Colsmelan lub laseroterapię. Oba zabiegi dają usunięcie plam w trakcie terapii, która trwa kilka do kilkunastu tygodni. W przypadku zmian typu melasma, skuteczność Cosmelan określana jest na 98%. Zabiegi te usuwają istniejące plamy, ale nie zabezpieczają przed ich ponownym powstaniem. Dlatego osoby z tendencjami do powstawania plam powinny zawsze pamiętać o starannej ochronie skóry przed słońcem.

Wybór terapii, konsultacja
Zabiegi dobierane są indywidualnie, odpowiednio do urody, rodzaju skóry i zaawansowania zmian, a także oczekiwań zainteresowanej osoby. Przed rozpoczęciem terapii omawiamy oczekiwane rezultaty oraz możliwości ich osiągnięcia podczas konsultacji lekarskiej. Informujemy o ograniczeniach stosowania poszczególnych metod oraz wykluczamy przeciwwskazania do zabiegów.

 Zabiegi odmładzające i upiększające odpowiadają na odwieczne pragnienia kobiet by dłużej cieszyć się urodą i młodością. Pomagają także zwalczyć kompleksy u osób mających pewne doskwierające cechy wyglądu. Zabiegi te wpisują się w ogólny nurt długiego zachowania urody, witalności i dobrego samopoczucia. Na świecie wykonuje się ich obecnie kilka milionów rocznie.

dr Ilona Osadowska
Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Chirurgia Medycyna Estetyczna

Lato jest trudną porą roku dla naszej skóry z powodu wysuszania oraz intensywnego naświetlania skóry promieniami UV.

Osobom pragnącym utrzymać najlepszą kondycję skóry proponujemy profilaktyczne nawilżanie skóry kwasem hialuronowym. Podany śródskórnie wiąże on wodę, nawilża w ten sposób skórę i zapewnia jej świeżość, jędrność i zdrowszy wygląd. Preparaty kwasu hialuronowego, oprócz nawilżania skóry, służą także do usuwania zmarszczek, modelowania kształtu ust oraz wolumetrycznego odmłodzenia twarzy.

Przygotowania do letnich wakacji to także tradycyjnie epilacja pach i bikini oraz zabiegi redukujące cellulit.

Osobom ze skłonnościami do powstawania plam i przebarwień słonecznych polecamy bardzo skuteczną terapię Cosmelan.