Artykuły powiązane

 Włos rośnie dziennie średnio 0,5 mm. Co ciekawe u kobiet odbywa się to szybciej niż u mężczyzn. Aby włosy były zdrowe istotna jest właściwa ich pielęgnacja. Stosowanie jakościowo dobrych kosmetyków (szamponów, masek, odżywek) zawsze będzie dla naszych włosów zbawienne i w efekcie końcowym przyniesie pozytywne rezultaty.

 Na stan naszych włosów ogromny wpływ ma dieta, jaką stosujemy. Jednymi z najważniejszych elementów są proteiny, które znajdziemy między innymi w rybach i drobiu. Z kolei czerwone mięso, owoce morza (w szczególności małże), zboża, brokuły, soja i suszone owoce podnoszą poziom żelaza. Można również sięgnąć po suplementy diety.

 Idealnie piękne włosy można spotkać zazwyczaj tylko w reklamach. Włosy często są kruche, przesuszone, łamliwe i matowe. Jest to nic innego jak oznaka choroby włosów, które narażone na promienie UV, pozbawione wilgoci, przesuszone tracą swój piękny wygląd. Łuski włosa, które zamknięte stanowią barierę ochronną, rozchylają się, przypominając haczyki. Powoduje to, że włosy wczepiają się jeden w drugi, przez co trudno je rozczesać. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest zastosowanie dobrej, głęboko regenerującej odżywki, która zamknie łuski i wygładzi włosy.

 Włosy, które potrzebują nawilżenia należy uraczyć specjalnym, nawilżającym szamponem (na przykład z aloesem i ogórkiem, czy proteinami pszenicy). Kupując szampon, sięgnijmy również po odżywkę lub balsam - najlepiej z tej samej serii. Zastosowanie odżywek ułatwi rozczesanie włosów, dostarczy im witamię B5, a także pokryje  filtrem UV. Przy wyborze kosmetyków profesjonaliści zgodnym chórem polecają nam preparaty dostępne w salonach fryzjerskich.Z pewnością są one droższe, ale lepszej jakości i skuteczniejsze. Przy okazji specjalista na miejscu może dokonać wstępnej diagnozy naszych włosów i dobierze nam odpowiednie produkty.

 Mycie włosów to prawdziwa sztuka. Panuje ogólna opinia, że nie potrafimy tego robić - używamy zbyt gorącej wody i podajemy szampon bezpośrednio na głowę. To są dwa grzechy główne, które najczęściej popełniamy, a które mają dramatyczny wpływ na kondycję naszej czupryny. Przed myciem zafundujmy naszym włosom czesanie (bardzo to lubią), a do mycia używajmy LETNIEJ wody, natomiast szampon nakładajmy najpierw na rękę, potem dopiero rozprowadzajmy na głowie. Mycie włosów ma być przyjemnością, nie karą.

 Jak się okazuje mamy też problem z suszeniem. Robiąc to w niewłaściwy sposób włosy tracą na swojej urodzie. Przy suszeniu zwróćcie uwagę na:

  • Dokładne odciśnięcie wody z włosów za pomocą ręcznika
  • Susząc włosy suszarką trzymajmy ją w odległości minimum 20 cm od głowy
  • Letni strumień powietrza powinien być kierowany w różne strony, nigdy w jedno miejsce
  • Gorącego silnego strumienia można użyć tylko do modelowania włosów
  • Na zakończenie suszenia skierujmy na głowę zimne powietrze, dzięki czemu zamkną się łuski włosów a pasma staną się gładkie i lśniące
  • PAMIĘTAJ:

  • Nie lej szamponu bezpośrednio na włosy, tylko na dłoń
  • Po spłukaniu lekko odciśnij wodę i zwiń włosy w ręcznik
  • Mokre włosy najłatwiej jest uszkodzić. Poczekaj aż przeschną, wtedy je rozczesz
  • Ogranicz używanie lokówki, suszarki, lakieru. Staraj się zrezygnować także z tapirowania
  • Pamiętaj o właściwej diecie. To co jesz ma bezpośredni wpływ na stan twojej czupryny
  • Włosy potrzebują witamin B1, B2, B5, E, A, F