Artykuły powiązane

 Airbrush to najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy dla skóry zabieg opalająco-pielęgnujący. Daje on efekt natychmiastowej, naturalnej, opalenizny bez szkodliwych promieni UV i wysuszania skóry. Zabarwienie skóry jest wynikiem reakcji pomiędzy aminokwasami występującym w warstwie rogowej naskórka a składnikiem substancji opalającej - DHA. DHA jest środkiem bardzo bezpiecznym (dopuszczony przez FDA) i dobrze sprawdzonym w praktyce kosmetyczno - dermatologicznej (stosowany jest od 40 lat). Preparat nie posiada żadnych skutków ubocznych, jest całkowicie bezpieczny. Dodatkowo w skład preparatu opalającego wchodzą: antyutleniacze, witaminy E, C, beta-karoten, Cocoa Butter, Aloe Vera, olej jojoba, lanolina, ryboflawina, olej konopny, olej z nasion winogron. Składniki te powodują głębokie nawilżanie i odżywianie naskórka, zapobiegają zwiotczeniu i zmarszczkom oraz przyspieszają gojenie się drobnych ran na skórze. Preparat jest całkowicie bezpieczny, nawet dla kobiet w ciąży i matek karmiących, nie powoduje podrażnień skóry, a jego skład spełnia wymogi nowoczesnej kosmetologii. Zabieg polecamy także osobom, które z różnych powodów nie mogą się opalać, posiadającym bardzo jasną, nawet albinotyczną cerę, uczulonym na słońce, ze znamionami czy przebarwieniami.

 Zabieg trwa około 15-20 minut. Całkowity czas reakcji barwienia skóry waha się od 6 do 8 godzin. W czasie, w którym zachodzi proces koloryzacji nie należy dopuszczać do zamoczenia skóry. Jeżeli jednak do tego dojdzie, należy ją osuszyć i wcierać środek nawilżający aż do ujednolicenia koloru. Nie wpadaj w panikę jeżeli podczas barwienia skóry zauważysz na niej plamy, nierówności, odcienie, krople preparatu. Nie ma to najmniejszego wpływu na efekt końcowy.

 Po 6-8 godzinach można się wykąpać. Należy zmyć całe ciało usuwając resztki preparatu koloryzującego. Stosowanie gorących kąpieli i pływanie w basenie z chlorowaną wodą może skrócić okres trwania opalenizny.

Zalecenia:

  • Przed aplikacją (najpóźniej na dwa dni przed) zalecamy depilację ciała
  • Na kilka godzin przed sesją opalająca nie należy używać kremów nawilżających i oliwek
  • Zalecamy przyjście na zabieg w ciemnej bieliźnie i luźnym ubraniu (w miarę możliwości bez skarpetek)
  • Przez 6-8 godzin po zabiegu nie należy brać prysznica, korzystać z sauny, ćwiczyć. Nie należy również wycierać się zbyt energicznie i używać dezodorantu
  • Zalecamy intensywną domową pielęgnację skóry (nawilżanie, natłuszczanie) przynajmniej raz dziennie
  • Stosowanie lekko brązujących balsamów pielęgnacyjnych
  • Nie używanie szorstkich gąbek i myjek.