Artykuły powiązane

 Karnawał to czas, kiedy każda z nas chce wyglądać wyjątkowo. W czasie imprez, wyjść i kontaktów z od dawna niewidzianymi znajomymi chcemy wyglądać jak najlepiej. Okres zimy i braku słońca to także najlepszy czas dla wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

 Właśnie wtedy powinnyśmy skupić się na likwidowaniu przebarwień posłonecznych, leczyć wypryski na skórze, trądzik oraz problemy z siatkami żylnymi. Nasza cera zimą robi się bardziej zszarzała, szczególnie u palaczy.

Przywrócić skórze blask i jędrność
Dobrą metodą, aby odświeżyć cerę i wyglądać bardziej promiennie jest mikrodermabrazja oraz sonoforeza z witaminami. Mikrodermabrazja jest rodzajem mechanicznego peelingu, polega na stopniowym, kontrolowanym usunięciu starego naskórka poprzez ścieranie aż do odsłonięcia świeżej skóry. Zabieg stymuluje jednocześnie odnowę komórkową oraz pobudza tworzenie nowego kolagenu. Świetnym uzupełnieniem są zabiegi sonoforezy, polegające na wtłoczeniu w głąb skóry witamin i substancji odżywczych. Metodą tą podajemy m.in. witaminy A + E nazywane także witaminami młodości. Przyspieszają one regenerację naskórka, rozjaśniają i nawilżają skórę. Za pomocą ultradźwięków wtłaczamy je znacznie głębiej, niż wchłonęłyby się one samoistnie, podane np. w kremie. Wykonanie sonoforezy po świeżo wykonanej mikrodermabrazji daje znakomity efekt, dzięki któremu szybko uzyskujemy wyraźną poprawę wyglądu skóry. Staje się ona aksamitna w dotyku i bardziej jędrna, a także bardziej świetlista i ożywiona, a u palaczy wyraźnie mniej szara i zdrowsza. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu i poprawia się jeszcze po kolejnych kilku dniach. Najlepsza jest seria zabiegów, ale nawet jeden jest bardzo dobry jako przygotowanie do wielkiego wyjścia.

Usuwamy trądzik, wypryski i zaczerwienienia
Objawy te mogą popsuć nawet najlepszą zabawę. Możemy ukrywać je pod makijażem, jednak znacznie lepiej jest je leczyć. Trądzik jest schorzeniem długotrwałym i nie poddaje się łatwo leczeniu, jednak stosując nawet proste metody możemy go ograniczyć i bardzo poprawić wygląd. Zalecanymi metodami zabiegowymi są tu mikrodermabrazja oraz peeling migdałowy. Należy on do grupy peelingów lekarskich nowej generacji, które nie wyłączają człowieka z codziennych obowiązków i pracy, jak to często działo się dawniej. Jest wręcz przeciwnie, już następnego dnia po zabiegu skóra wygląda wyraźnie lepiej - jest rozjaśniona, gładsza i bardziej napięta. Zmniejszają się zgrubienia skóry i rozjaśniają przebarwienia, które pozostają po zagojonych zmianach zapalnych. Po 7-14 dniach znacznie redukuje się ilość wyprysków i zaskórników. Skóra ma bardziej jednolity kolor i wygląda zdrowiej. Peeling migdałowy jest także bardzo dobrą metodą leczenia piegowatego dekoltu (plam posłonecznych).

Rewitalizacja skóry
Rewitalizujemy najczęściej obszar skóry twarzy, dekoltu i dłoni. Likwidujemy drobne zmarszczki i odmładzamy skórę, ujmując lat. Gama dostępnych metod jest szeroka, polecamy m.in.: Restylane Vital, Plinest, Skin-R, Skin-B, mezoterapię oraz laseroterapię. Rewitalizację prowadzimy stosując cykl zabiegów, najczęściej 6-8 sesji w odstępach co kilka tygodni. Wyróżnia się tu Restylane Vital, który daje długi okres utrzymywania efektu, a podajemy go jedynie 2-3 razy w ciągu roku. Efekt utrzymuje się przez kilka do kilkunastu miesięcy, a jeśli zastosujemy terapię podtrzymującą, możemy cieszyć się nim jeszcze dłużej. Kurację powinnyśmy rozpocząć, co najmniej miesiąc przed wielkim wyjściem.

Cera naczyniowa - pajączki i rumień na twarzy
Zima to także najlepszy okres na leczenie cery naczyniowej. Jednolity rumień leczymy laseroterapią - zabiegi trwale obkurczają naczynka krwionośne policzków i powodują, że rumień znika. Jeśli widoczne są pojedyncze siatki żylne, zamykamy je elektrochirurgią przy pomocy lancetronu oraz cienkich, złotych igiełek.

Plecy i dekolt
Dbając o cerę na karnawał nie zapominajmy o skórze pleców. Nawet najpiękniejsza kreacja nie zrobi dobrego wrażenia na zaniedbanej skórze pleców. Najczęściej problemy sprawiają trądzik oraz przebarwienia. Stosujemy tu zabiegi podobne jak na twarz, dekolt i dłonie.

Zabiegi wygładzające zmarszczki
Leczenie uzupełniamy w razie potrzeby innymi zabiegami medycyny estetycznej. Jeśli chcemy zająć się wygładzeniem głębszych zmarszczek, stosujemy dwie główne metody: wygładzenie wypełniającym materiałem medycznym oraz rozluźnienie mięśni mimicznych toksyną botulinową. Toksynę stosujemy głównie w okolicy oczu i czoła - blokuje ona skurcze wybranych mięśni mimicznych, co sprawia, że zmarszczki zanikają. Dotyczy to np. kurzych łapek, poziomych zmarszczek na czole czy tzw. lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. Wypełniacze zaś wypychają zmarszczki i wygładzają skórę, zaś te naturalne - oparte na kwasie hialuronowym - dodatkowo nadają jej zdrowszy wygląd. Stosujemy tu materiały z rodziny Restylane, które oprócz wypełniania zmarszczek przynoszą znakomite efekty w upiększaniu ust, jak Restylane Lipp, oraz rewitalizacji skóry - Restylane Vital.
Zabiegi dobierane są przez lekarza indywidualnie, uwzględniając rodzaj problemu, obszar występowania, typ skóry oraz wiek pacjentki. Po zabiegach zalecamy odpowiednio dobrane dermokosmetyki podtrzymujące i utrwalające osiągnięte efekty. Większość z opisywanych zabiegów możemy łączyć, tworząc zestaw najbardziej odpowiedni dla danej osoby, jej problemów i oczekiwań.

dr Ilona Osadowska
Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Chirurgia Medycyna Estetyczna

Podczas karnawału dwa zabiegi mikrodermabrazji lub peelingu migdałowego w cenie jednego do wykorzystania na dwie osoby. Ważne z magazynem "Uroczystość". Szczegóły: www.dr-osadowska.pl/uroczystosc