Artykuły powiązane

Lato to ulubiona pora roku dla wielu z nas. Świeci słońce, jest ciepło i kolorowo, drzewa i kwiaty są w pełnym rozkwicie. Warto dopasować się do otaczającego nas świata i zafundować sobie letni manicure. Jaki powinien być? Wesoły, kolorowy, niebanalny. Oto kilka inspiracji na letnie paznokcie.

Owocowy
Inspiracją może być wszystko, np. owoce, zwłaszcza te, które są charakterystyczne dla letniej pory roku. Rysunki truskawek, arbuza, czereśni będą fantastycznie wyglądały na paznokciach.

Żeby było jeszcze ciekawiej, owocową aplikacją warto ozdobić tylko jeden paznokieć. Reszta niech będzie w różnych odcieniach nawiązujących do owocowego motywu przewodniego.

Z serduszkiem
Serce jest motywem uniwersalnym. Będzie odpowiednie o każdej porze roku, także latem. Paznokcie w kolorach różowo-czerwono-białych z motywami małych serduszek będą wyglądały uroczo, romantycznie i bardzo dziewczęco.

Wiosenne skojarzenia
Przepiękne będzie zestawienie ze sobą lakieru o kolorze jasnej, soczystej zieleni wraz z lekko zgaszoną zielenią oraz jaskrawożółtą barwą. Mnie osobiście kojarzy się z wiosennym przebudzeniem, które wkomponuje się w letni klimat bez większego problemu.

 

Tropikalne palmy
Sto procent lata na paznokciach. Motyw tropików w postaci smukłych palmowych motywów. A wszystko na tle żółto-pomarańczowo-różowego ombre.

 

Każdy inny
To świetny pomysł na nie tylko letni manicure. Każdy paznokieć pomalowany jest na inny kolor. Użyta paleta kolorystyczna powinna być wesoła, jasna i żywa. Taki manicure będzie pasował do wielu letnich stylizacji. Uniwersalizm sam w sobie.

Lody w wafelku
Jeżeli jesteście smakoszami lodów, dlaczego nie umieścić lodowego motywu jako ozdoby paznokci? Wafelek, a w nim kilka kolorowych kulek lodowego przysmaku :)

 

French inaczej
Uwielbiam klasyczny french, ale na lato może być troszkę zbyt sztampowy. Aby przełamać schemat i pozostać przy tym rodzaju pomalowania paznokci można zamiast białego zakończenia wybrać dowolny kolor z dostępnej w salonie manicure palety. Paznokcie będą ożywione, zwieńczone odrobiną wesołych kolorów.