Artykuły powiązane

Podjęcie decyzji o ślubnej fryzurze nie należy do najłatwiejszych. Możliwości i pomysłów zwykle jest aż nadto. Ale oprócz samej fryzury niezwykle istotna jest kondycja włosów. Jak odpowiednio zadbać o stan włosów przed wielkim dniem i na co zwrócić szczególną uwagę podczas podejmowania decyzji o uczesaniu ślubnym? Oto kilka podpowiedzi i rad.

                                                                                                     fot. Łukasz Popielarz

Początek przygody
Do sprawdzonego fryzjera warto wybrać się nawet na rok przed ślubem. Mając taki zapas czasu, będziesz mogła przygotować precyzyjny plan działania. Przede wszystkim fryzjer oceni stan twoich włosów i jeżeli będzie taka potrzeba zaproponuje konkretną terapię odżywczą i regeneracyjną dobierając dedykowane danemu problemowi kosmetyki i zabiegi.

Zabawa kolorem
Odpowiednio wczesna wizyta u profesjonalnego fryzjera-stylisty, pozwoli na dobór właściwego koloru włosów bez niepotrzebnego eksperymentowania. Często odcień, który nosimy na głowie jest dobrany mniej lub bardziej przypadkowo. Stylista zaproponuje kolor, który podkreśli twoją urodę i wydobędzie naturalne piękno.

                                                                                                          fot. Łukasz Popielarz

Długo czy krótko
Drugą ważną kwestią jest długość włosów. Podczas pierwszej wizyty przedślubnej stylista powinien zaproponować odpowiednią długość pasm. Ten prosty zabieg może skorygować optycznie kształt twarzy czy dodać młodzieńczego wyglądu. Jeżeli zdecydujesz się na zapuszczenie, włosy zostaną do tego odpowiednio przygotowane.
Właściwie dobrane kolor i długość włosów potrafią odjąć parę lat z metryki podczas zaledwie jednej wizyty u fryzjera. Wielokrotnie widzieliśmy to na własne oczy w trakcie przebiegu projektu Ślubne Metamorfozy. Najwyższy czas, abyś ty też się o tym przekonała :)

                                                                                                           fot. Łukasz Popielarz

Odżywianie od środka
Kosmetyki i dbanie o włosy od zewnątrz to jedno. Należy pamiętać, że musimy także odżywić je od środka. Odpowiednia dieta i suplementacja wprowadzona przynajmniej na rok przed ślubem powinna przynieść oczekiwane efekty. Zdrowe i zadbane włosy to więcej niż połowa sukcesu!

Co wybrać?
Ostatnie lata lansują naturalność. Nieprzekombinowane upięcia, w lekkim, pozornym nieładzie, fale, loki, plecionki, koszyczki lub proste, piękne pasma – to wszystko jest cały czas niezwykle modne.
Wybierając fryzurę ślubną należy pamiętać, że musi ona odpowiadać temperamentowi panny młodej oraz ogólnemu zamysłowi stylizacyjnemu. Fryzura nie powinna przysparzać niepotrzebnych problemów. Powinnaś czuć się w niej swobodnie, w pełni komfortowo i pięknie :)

                                                                                                     fot. Łukasz Popielarz

Pamiętaj!
Wraz z fryzjerem wybierzcie upięcie, które podkreśli urodę i będzie odpowiadało twojemu charakterowi. Najważniejsze, żebyś dobrze się w nim czuła. To priorytet.
O ewentualnych zmianach koloru włosów i długości pomyśl na kilka miesięcy przed datą ślubu. Miesiąc lub dwa tygodnie przed możesz co najwyżej podciąć włosy, odświeżyć kolor i umówić się na próbne uczesanie. Stres przedślubny należy minimalizować tam, gdzie się tylko da.
Wybierając się na próbną fryzurę weź ze sobą wszelkie akcesoria, które będą użyte w dniu ślubu (welon, fascynator, kwiaty do wpięcia, ozdobne spinki, etc).
Na około dwa miesiące przed ślubem zarezerwuj wizytę o dogodnej dla ciebie godzinie u wybranego fryzjera. Jeżeli jest to oblegany stylista, potem może być krucho z wolnymi terminami. Pamiętaj koniecznie o kolejności działań – najpierw wizyta u fryzjera i upięcie ślubne, dopiero potem do pracy przystępuje wizażysta, który wykona makijaż.