Artykuły powiązane

Termin ślubu, zazwyczaj ustalany z dużym wyprzedzeniem, wydaje się bardzo odległy. Jednak czas płynie szybko i warto dużo wcześniej pomyśleć o zadbaniu o swoją urodę.

Cera pod kosmetycznym nadzorem
Olśniewający makijaż ślubny uda się w pełni tylko na dobrze przygotowanej skórze. Niezbędna będzie wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie po konsultacji kosmetolog zaproponuje indywidualny plan działania mniej lub bardziej inwazyjny. Cel jest jeden – gładka, zdrowo wyglądająca cera pełna blasku.
Gdy do daty ślubu zostało niewiele czasu, należy zapomnieć o inwazyjnych zabiegach i zdecydować się na łagodne i nawilżające.

Relaksująca kąpiel
Zanim położysz się spać weź ciepłą (nie gorąca) kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, które odprężą ciało i ukoją nerwy.

Idealnym wyborem będzie olejek lawendowy, który ma działanie antystresowe. Dodatkowo na powieki połóż chłodny kompres z zaparzonego świetlika lekarskiego lub rumianku. Po kąpieli wmasuj w ciało ulubiony balsam nawilżający lub olejek.

Wizytówka kobiety
W czasie ślubu wypielęgnowanie dłonie zwracają równie dużą uwagę co twarz.

Na kilka miesięcy przed ślubem zafunduj paznokciom kurację witaminową. Kup w aptece preparaty przeznaczone do poprawy kondycji paznokci, skóry i włosów. Podczas codziennych obowiązków domowych używaj rękawiczek gumowych. Przed ślubem koniecznie zrób manicure. Stan skóry poprawią zabiegi parafinowe. Manicure ślubny powinien być elegancki i subtelny, poprzedzony próbnym zabiegiem.

Ślubne uczesanie
Należy postawić na prostotę i naturalność. Ona zawsze jest na czasie i zawsze się sprawdza. Ślubne uczesanie omów ze swoim fryzjerem odpowiednio wcześniej. Pamiętaj, że punktem wyjścia do dobrania przez stylistę odpowiedniego upięcia będzie suknia. Gdy będziesz miała wybraną kreację umów się na spotkanie z fryzjerem i porozmawiajcie o pomysłach na uczesanie. Na około miesiąc przez ślubem umów się na próbne czesanie.

Make-up
W tak ważnym dniu warto zaufać profesjonalnej wizażystce, która będzie doskonale wiedziała co zrobić, aby panna młoda wyglądała zjawiskowo.

Użycie odpowiednich kosmetyków sprawi, że makijaż przetrwa w stanie nienaruszonym do rana. Po wybraniu wizażystki koniecznie należy umówić się na próbny make-up. Dlaczego? Po pierwsze warto się wcześniej poznać. Po wtóre zobaczysz czy propozycja makijażu będzie ci odpowiadała. W przypadku wątpliwości będzie można omówić ewentualne zmiany. Trzecia równie ważna kwestia to sprawdzenie czy cera nie zareaguje uczuleniem na któryś z użytych kosmetyków.

Cudotwórczy masaż
Nic tak nie odpręża jak masaż ciała. Pobudza krążenie, poprawia samopoczucie i wygląd skóry.

Najlepsze efekty będą widoczne po skorzystaniu z serii zabiegów. Dla osiągnięcia lepszego efektu, warto zrobić wcześniej peeling całego ciała. Wersja minimum to jedna, dwie wizyty. Warto je zaplanować bezpośrednio przed ślubem. Dzięki temu będziesz mogła głęboko się odprężyć i przez chwilę zapomnieć o ślubnej gonitwie.