Artykuły powiązane

Wiosna i lato to idealny moment na to, aby przyjrzeć się sobie dokładniej i zadbać o urodę w sposób wyjątkowy. Warto zwrócić szczególną uwagę na dłonie i stopy, które po chłodnych miesiącach mogą wymagać głębokiej regeneracji.

Jeżeli nigdy nie korzystałaś z usług profesjonalnych salonów z usługami manicure i pedicure, teraz jest dobry moment, aby to zmienić. Dzięki takiej wizycie twoje stopy i dłonie odzyskają urodę i będą świetnie wyglądały przez długi czas.

Manicure
Profesjonalna manicurzystka zadba o twoje dłonie w sposób szczególny. Jeżeli naskórek będzie wymagał głębokiej regeneracji, zostaną ci zaproponowane specjalne zabiegi, kąpiele witaminowe, nawilżające, które przywrócą utracony blask, gładkość i napięcie naskórka. To na początek.

Kolejnym krokiem będzie zmiękczenie i usunięcie skórek, pielęgnacja płytki i miejsc okalających paznokcie. Odpowiednio wykonane zabiegi zagwarantują paznokciom ładny i zdrowy wygląd. Na finał manicurzystka pomaluje paznokcie na wybrany przez ciebie kolor lakieru, zabezpieczy go i zastosuje preparat nabłyszczający. Zabieg trwa około godziny (w przypadku tradycyjnego malowania).

Pedicure
Pedicure zwykle rozpoczyna się od kilkunastominutowej kąpieli z dodatkiem specjalnych dodatków – soli, olejków (rozgrzewających, chłodzących, relaksujących). Po osuszeniu stóp pedicurzystka przystąpi do usunięcia zgrubiałego naskórka (przy pomocy specjalnych tarek lub frezarki). W efekcie skóra stanie się o wiele bardziej miękka, wygładzona i przyjemna w dotyku.

Kolejną czynnością jest zadbanie o paznokcie. Podobnie jak w przypadku dłoni usuwane są skórki i skracana długość płytki. Całość kończy się pomalowaniem paznokci oraz masażem stóp i wtarciem w skórę nawilżających preparatów.

W domowym zaciszu
Po wizycie u profesjonalistów warto w domowym zaciszu kontynuować dbanie o swoje dłonie i stopy. Dobrze zrobią im regularne kąpiele w solach lub ziołach, oliwie z oliwek czy oleju rycynowym z dodatkiem soku z cytryny i płynnej witaminy A+E. Koniecznie trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry w tych obszarach. Zapobiegnie to przesuszaniu naskórka.

Podczas codziennej kąpieli usuwajcie za pomocą tarki naskórek ze stóp (potem koniecznie należy posmarować stopy kremem). Regularne wizyty u specjalistów oraz domowe zabiegi zagwarantują piękny wygląd dłoni i stóp.