Artykuły powiązane

Piękna suknia, nienaganna fryzura, perfekcyjnie wykonany makijaż to niektóre z elementów składających się na nieskazitelny wygląd panny młodej w dniu ślubu. Warto przygotować także parę drobiazgów, które mogą uratować niejedną sytuację.

Zestaw niezbędnych rzeczy przekażcie świadkowej, mamie lub innej zaufanej osobie. Aby niezbędnik nie przybrał rozmiarów małej walizki, podpowiadamy co bezwzględnie należy ze sobą mieć w dniu ślubu i wesela.

Makijaż
Większość panien młodych korzysta z oferty profesjonalnych wizażystek, które gwarantują utrzymanie makijażu przez długie godziny. Jednak Pierwsze powitania, pocałunki z gośćmi, chwile wzruszenia mogą spowodować, że nawet najlepszy make-up będzie wymagał małych poprawek. Należy mieć pod ręką puder w kamieniu, błyszczyk, pomadkę, matujące bibułki.

Fryzura
Fryzjerka z pewnością dołoży starań, aby twoje finezyjne upięcie wytrzymało wiele godzin. Aby niepotrzebnie się nie denerwować lepiej mieć ze sobą grzebień, wsuwki, mini opakowanie lakieru do włosów. Można rozważyć wzięcie innych kosmetyków do stylizacji (byle były w miniaturowych opakowaniach).

Poskromić ból
Tabletki przeciwbólowe na wszelki wypadek lepiej mieć ze sobą w każdej sytuacji. Przed weselem kup małe opakowanie i nie zapomnij zapakować go do niezbędnika.

Ulubiony zapach
Po paru godzinach zarówno panna młoda jak i pan młody chętnie odświeżą zapach swoich ulubionych perfum. Miniaturowe flakoniki dla niej i dla niego wpisz na listę niezbędnych rzeczy do zabrania. Puste flakony będziecie mogli dołączyć do pamiątek związanych ze ślubem.

Tańcowała nitka z igłą
Do posiadaniu tego drobiazgu w czasie wesela nie trzeba nikogo przekonywać. Koniecznie trzeba mieć nitkę zbliżoną do koloru sukni ślubnej i garnituru pana młodego. Kiedy zdarzy się drobny wypadek szybka akcja ratownicza pozwoli powrócić do zabawy jak gdyby nic nie nie stało. Do duetu igły z nitką dorzuć agrafkę.

Dodatkowa para
Zapasowa para pończoch na długi dzień ślubno–weselny będzie absolutnie konieczna. Jeżeli często zdarza ci się „łapanie” oczek, na wszelki wypadek kup dwa opakowania.

Świeży oddech
Świeży oddech to podstawa. Malutkie tic-tacki lub odświeżające listki zadziałają błyskawicznie.

Ten czas
Wiele kobiet stosuje nowoczesne metody antykoncepcyjne, które pozwalają z dokładnością co do jednego dnia zaplanować miesiączkę. Stres potrafi jednak zrobić swoje i misterny plan może niespodziewanie runąć. Dołóż do niezbędnika podpaski lub tampony.

Obolałe stopy
Wysoka temperatura (jeżeli wesele odbywa się latem), stres, a także zmęczenie wynikające z intensywnych przygotowań, mogą być przyczyną opuchnięcia stóp. Ciasne Buty mogą powodować bolesne otarcia i pęcherze. Ulgę przyniosą plastry. Nowoczesne produkty oferują również egzemplarze z opatrunkiem chłodzącym, który przyniesie ukojenie.

Co jeszcze?
Na pewno zawsze i wszędzie sprawdzą się chusteczki higieniczne i pilniczek.