Artykuły powiązane

 


Próbna stylizacja, pod warunkiem, że okaże się trafiona, da przyszłej pannie młodej poczucie spokoju w dniu ślubu. W przypadku gdyby uczesanie czy makijaż jednak nie przypadły do gustu, będzie sporo czasu na weryfikację swojego wizerunku i wypróbowanie nowych pomysłów. Możliwość sprawdzenia zdolności i profesjonalizmu zarówno fryzjera, jak i wizażystki jest dodatkowym argumentem za.

Eksperci poszukiwani
Początkiem przygody będzie wybór fryzjera i makijażystki. Jeżeli nie masz sprawdzonych ekspertów w tych dziedzinach najlepiej podpytać przyjaciółki lub dobre znajome o polecane kontakty. Po dokonaniu wyborów umów się na próbne czesanie i makijaż oraz zarezerwuj wizyty o pasujących godzinach w dniu ślubu.

 

 

Wiem czego chcę
Przed wybraniem się na spotkanie do fryzjera i wizażystki przejrzyj prasę kobiecą i portale branżowe w Internecie. Poszukaj inspiracji, które podczas spotkania będziesz mogła omówić z fryzjerką i wizażystką. Bądź także otwarta na propozycje z drugiej strony.

Odpowiednio wcześnie
Zawsze może się przydarzyć, że pierwsze próbne uczesanie i makijaż mogą okazać się nie do końca zadowalające i trafione w dziesiątkę. Dlatego wizyty u fryzjera i wizażystki warto umówić odpowiednio wcześniej, nawet na około trzy miesiące przed terminem ślubu. Wszystko po to, aby mieć zapas czasowy na ewentualne poszukiwania nowych rozwiązań w uczesaniu czy makijażu.

Skóra i włosy
Aby w dniu ślubu wyglądać olśniewająco, dużo wcześniej pomyśl o odpowiedniej pielęgnacji. Na kilka miesięcy przed godziną zero umów się na wizytę do kosmetyczki, która zaproponuje zabiegi poprawiające stan twojej skóry. To samo tyczyć się będzie włosów. Wczesna konsultacja z fryzjerką, użycie odpowiednich kosmetyków i zastosowanie zabiegów spowoduje poprawę kondycji kosmyków. Pamiętaj również o pielęgnacji od wewnątrz. Dobre jakościowo jedzenie, odpowiedni dobór produktów, które służą skórze i włosom, a być może nawet suplementacja pomogą osiągnąć upragniony cel.

 

 

Zestaw podstawowy
Na próbne uczesanie zabierz ze sobą akcesoria, które będą wpięte we włosy. Welon, toczek, fascynator, kwiatowa ozdoba czy ozdobna spinka będą niezbędne, żeby w pełni wykonać próbną fryzurę. Pamiętaj również o zabraniu zdjęcia sukni ślubnej oraz próbek tkaniny, z której będzie wykonana. To ułatwi pracę zarówno fryzjerce, jak i wizażystce, co w efekcie wpłynie na stworzenie spójnej stylizacji.