Artykuły powiązane

 

Biorąc pod uwagę fakt, że dzień ślubu jest bardzo długi i wymagający lepiej zrezygnować z eksperymentów polegających na próbie pomalowania się samodzielnie. Warto powierzyć swoją urodę profesjonalistom, w tym przypadku sprawdzonej wizażystce. Powstaje pytanie na co należy zwrócić uwagę wybierając makijażystkę?

Poczta pantoflowa
W pierwszej kolejności warto zrobić wywiad wśród najbliższych znajomych. Dzięki temu najprawdopodobniej zdobędziecie kilka kontaktów, które warto sprawdzić. A fakt, że zostały uzyskane od osób, którym ufacie z pewnością będzie dodatkowym atutem.

Prześwietlenie
Mając kontakty do polecanych wizażystek przejrzyj ich strony internetowe lub profile na portalach społecznościowych. Znajdziesz tam galerie dotychczasowych dokonań każdej z nich. Obejrzenie zdjęć da pewien pogląd na umiejętności makijażystki. Być może na tym etapie nastąpi wstępna weryfikacja.

Mail lub telefon
Mając kilka kontaktów do sprawdzonych wizażystów zadzwoń lub skontaktuj się mailowo. Upewnij się, że w dniu twojego ślubu makijażystka będzie miała wolny termin. Drugie w kolejności ważne pytanie dotyczy ceny. Być może to kryterium będzie dla ciebie kluczowe.

Próba generalna
Nie warto rezygnować z próbnego makijażu, bowiem tylko w ten sposób można upewnić się co do słuszności swojego wyboru. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Warto umówić się na spotkanie przynajmniej na około miesiąc przed ślubem. W sytuacji, gdy wykonana usługa nie będzie spełniała twoich oczekiwań, będziesz miała czas na poszukanie innej wizażystki. Jeżeli masz swoją wizję na makijaż, powiedz o tym. Posłuchaj też opinii drugiej strony. Być może inne pomysły na twój wizerunek przypadną ci do gustu.

Sprawdzam!
Próbny makijaż ma na celu sprawdzenie umiejętności wybranej wizażystki. To po pierwsze. Druga kluczowa kwestia to jego trwałość. Zawodowcy używają drogich, profesjonalnych kosmetyków, które sprawiają, że wykonany makijaż jest w stanie przetrwać bez szwanku długie godziny, wysokie temperatury i intensywną zabawę.

Ile to kosztuje?
Cena kształtuje się na poziomie 200 – 250 zł (pakiet z makijażem próbnym). Jednak bez wątpienia warto uwzględnić go w ślubnym budżecie. Profesjonalni wizażyści to prawdziwi artyści, którzy nie dość, że za pomocą makijażu potrafią zatuszować mankamenty urody i podkreślić atuty (z których być może nie zdawałyście sobie sprawy), ale przy użyciu odpowiednich kosmetyków uzyskają efekt nieskazitelnej, świeżej cery, świetlistych oczu, wyrazistego spojrzenia i pełnych ust. Często bywa, że przyjeżdżają do domu klienta, co zaoszczędza czasu w dniu, kiedy liczy się każda minuta. Biorąc to wszystko pod uwagę, cena z pewnością nie jest wygórowana. I pamiętajcie, że korzystając z usług profesjonalistów gwarantujecie sobie pewność, że wszystko będzie jak należy i w tak ważnym dniu w pełnej krasie będziecie mogły zaprezentować się swojemu przyszłemu mężowi i wszystkim zaproszonym gościom.