Artykuły powiązane

Dekoracja stołu nie może się zbytnio narzucać. Powinna jednak choć na chwilę przykuć uwagę gości. Najbardziej naturalne i najchętniej wybierane, choć nie najtańsze, będą dekoracje kwiatowe. Można zdecydować się na strzeliste kompozycje, wykonane w wysokich, szklanych wazonach. Będą one idealnym dopełnieniem okrągłych stołów, na których zwykle nie ma nadmiaru wolnego miejsca. Drugą opcją będą niższe i bardziej rozłożyste dekoracje. Te świetnie ozdobią tradycyjnie ustawione stoły weselne (w kształcie litery T, U, E).

Oprócz kwiatów w dekoracjach można sięgnąć również po inne naturalne skarby natury. Latem mogą to być zboża, trawy, jesienią chociażby dojrzałe jabłka, miniaturowe papryczki, kasztany czy żołędzie.

Tegoroczne trendy są wyjątkowo śmiałe. Chodzi tu głównie o zestawienia kolorystyczne, jakie proponują dekoratorzy. Co powiecie na połączenie niebiańskiego błękitu z czekoladowym brązem, seksownej czerwieni z różem lub sycylijską pomarańczą, lawendy z zielenią albo lazurowego błękitu ze słoneczną żółcią? Prawda, że brzmi kusząco i niezmiernie innowacyjnie?