Artykuły powiązane

Piękna, olśniewająca, zachwycająca. Każda panna młoda chciałaby usłyszeć właśnie takie słowa. Aby jednak osiągnąć oczekiwany efekt czeka ją długa droga pełna wielu zabiegów, wizyt u specjalistów, a także poszukiwania i przymierzania stroju na ten jeden dzień. Która dziewczyna nie marzy o olśniewającym wyglądzie w dniu swojego ślubu? Nie każda ma jednak idealną sylwetką i nieskazitelną urodę. Niektóre kobiety potrzebują nieco więcej czasu, aby zachwycić wszystkich swoim wyglądem. Blizny po trądziku na twarzy, przebarwienia na ramionach, kilka kilogramów za dużo, a może słabe i łamliwe włosy? Niemal na wszystkie mankamenty związane z urodą można coś poradzić. Zwykle przygotowania do ślubu trwają kilka miesięcy, a to wystarczający czas, aby skutecznie zadziałać.

Suknia idealna
Poszukiwania stroju zaczynają się zwykle tuż po ustaleniu daty ślubu, czasami nawet zaraz po zaręczynach. Niektóre dziewczyny szukają całe życie swojej idealnej sukni, inne mają w głowie wymyślony i wyśniony projekt. Niestety często okazuje się, że wymarzona suknia nie leży idealnie i zupełnie nie pasuje do typu urody panny młodej. Czasem zdarza się jednak, że problemem jest nadwaga lub jedna z części ciała, która wymaga nie tylko diety, ale także specjalistycznych zabiegów. I wtedy się zaczyna. Głodówki, siódme poty na siłowni... Najczęściej trwa to kilka tygodni, mniej lub bardziej zamierzony cel zostaje osiągnięty, po czym dość szybko następuje efekt jo-jo, a suknia już zamówiona... I co wtedy?

Fason i wygląd kreacji są najważniejsze. Musi ona przede wszystkim pasować do typu urody, osobowości, a także charakteru panny młodej. Rozmiar ma mniejsze znaczenie, bowiem kreację można zawsze dopasować do sylwetki (poszerzenie lub pomniejszenie o jeden numer zwykle wchodzi w grę). Między innymi ze względu na ewentualne zmiany w wyglądzie panny młodej (zrzucenie paru kilogramów lub zaokrąglenie figury, np. w czasie ciąży), cały proces szycia zajmuje aż tyle czasu, a częste przymiarki dają gwarancję, że suknia będzie leżała idealnie.

Zdrowe nawyki
W zmianie sylwetki konieczne będzie nie tylko zmodyfikowanie swojego jadłospisu, ale przede wszystkim niezbędny jest ruch fizyczny. Coraz popularniejsze jest także korzystanie z usług gabinetów kształtowania sylwetki. Roll-masaże, urządzenia wykorzystujące podciśnienie z bieżnią czy rowerkiem, a także specjalistyczne zabiegi wyszczuplająco - ujędrniające to najlepsza droga do pięknego, sprężystego ciała. Aby jednak zabiegi w gabinecie przyniosły efekty, konieczna jest ich cała seria w określonych odstępach czasu. W przypadku problemów z ramionami - niezbędne będą częste wizyty na siłowni. Nie chodzi o to, aby wyrzeźbić wielkie mięśnie, ale o sprężyste i jędrne ciało.

O włos od ideału
Planowanie wesela z dużym wyprzedzeniem pozwala pannie młodej mieć praktycznie każdą długość włosów. Jeśli naszym celem są gęste pukle loków - należy już teraz zacząć dbać o fryzurę. Obowiązkowe, systematyczne wizyty u fryzjera w celu podcinania przesuszonych końcówek dają gwarancję, że włosy będą wyglądały zdrowo i nie będą się puszyć. Szampon to zdecydowanie za mało. Potrzebna będzie nie tylko dobra odżywka do stosowania w duecie z szamponem, ale także odżywcze maski witaminowe ze składnikami uszczelniającymi włókno włosa, takimi jak keratyna i ceramidy. Co jakiś czas włosom należy się prawdziwa uczta, czyli najpierw delikatny masaż podczas mycia, a następnie nałożenie maski odżywiającej, przykrycie czepkiem foliowym i owinięcie ciepłym ręcznikiem. Doskonały efekt przynosi także pozostanie w kąpieli wodnej. Zanim jednak podejmiemy decyzję co do fryzury ślubnej, warto sprawdzić, jak wyglądamy w danym upięciu. Nie trzeba od razu biegać do fryzjera na próbną fryzurę, która oczywiście sporo kosztuje. Wystarczy trochę samodzielności i pomoc koleżanek. Można także wykorzystać wesela, na które otrzymaliśmy zaproszenia i za każdym razem inaczej się uczesać.

Jeśli mamy zaprzyjaźnionego stylistę, warto posłuchać jego dobrych rad. Osoby doświadczone w swoich fachu znają się doskonale na typach urody i pomogą w doborze odpowiedniej fryzury. Ostatecznie, na kilka lub kilkanaście dni przed ślubem, warto wykonać próbę uczesania, aby sprawdzić czy nadal nam się podoba i czy będzie pasować do całości stylizacji.

Makijaż idealny
Wiele panien młodych, nawet tych które na co dzień się malują, w dniu ślubu chce zaszaleć i mieć zupełnie inny wygląd. Inna fryzura, mocno zaakcentowane oczy, idealnie gładka cera i delikatne usta w odcieniu różu to dobry pomysł, aby wyglądać inaczej i zaakcentować ten piękny dzień. O cerę trzeba dbać przez cały czas. Podstawa to dokładny, systematyczny demakijaż. Żel do mycia twarzy, mleczko czy tonik to sprawa indywidualna. Ważne, aby każdego dnia dokładnie oczyścić skórę i zapobiegać zmarszczkom i zaskórniakom. Do tego obowiązkowo odpowiednie nawilżenie i faktory, które chronią skórę przed starzeniem i szkodliwym wpływem środowiska.

Zabiegi specjalne
Jednak sam makijaż to za mało. Skóra musi być odpowiednio przygotowana, bo nawet najlepszy kryjący make-up nie ukryje niedoskonałości, takich jak blizny czy przebarwienia po trądziku. Na szczęście z tego typu problemami można poradzić sobie u kosmetyczki. Pomocy można szukać w gabinetach medycy estetycznej u dermatologów, którzy wykonują bardziej zaawansowane i inwazyjne zabiegi. Bardzo dobry efekt przynoszą peelingi chemiczne z kwasami owocowymi lub kwas mlekowy. Ten ostatni jest szczególnie silny, dlatego po wykonaniu zabiegu konieczne jest pozostanie w domu przez kilka dni. Na początku skóra jest silnie zaczerwieniona i wygląda trochę jak poparzona, potem zaczyna piórkować, czyli potocznie mówiąc - schodzić. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu.

W przypadku mniej inwazyjnych peelingów (np. opartych na ziołach) konieczne może być wykonanie kilku serii. Jeśli przebarwienia są płytkie, można zastosować mikrodermabrazję, która nie jest tak inwazyjna jak peelingi, a również daje widoczne efekty. Po tym zabiegu skóra może delikatnie piórkować, jednak czasową niedoskonałość można z powodzeniem zatuszować makijażem. Inwazyjne zabiegi (nie tylko na twarz, ale także na ciało) ze względu na potrzebny czas regeneracji skóry, należy wykonywać na kilka miesięcy lub tygodni przed ślubem.

Już w następnym numerze omówimy kolejne etapy przygotowań, czyli cały proces dobierania dodatków takich jak buty, welon, biżuterii, które sprawiają, że panna młoda jest olśniewająca i elegancka w tym najpiękniejszym dniu. KM