Artykuły powiązane

Niezależnie od tego, czy właśnie przygotowujesz się do ślubu i ze strachem myślisz o ślubnej sesji, czy będziesz tylko gościem na przyjęciu - możesz zrobić wiele, aby na zdjęcia ze swoim udziałem patrzeć przychylnym okiem.

Niepewne panie
Kobiety dużo większą wagę przykładają nie tylko do swojego wyglądu, ale także i do tego, jak prezentują się przed aparatem. Zdawkowe "uwaga" rzucone przez osobę, która robi zdjęcie, zazwyczaj wywołuje nerwowy ruch poprawienia włosów, czy sprawdzenia makijażu. Panowie za to chętniej pozują, nie wyglądając oczywiście przy każdej okazji, jak prosto z żurnala. Wynika to z większego dystansu do siebie i swojego wyglądu.

Parę kilo więcej
Panie, które najszybciej uciekają sprzed obiektywu, twierdzą, że zdjęcia dodają im parę kilogramów. Nie chcą być uwieczniane, bo fotografia udowadnia, że ich wielomiesięczne wysiłki z utrzymaniem smukłej figury poszły na marne. W sytuacji sam na sam z aparatem bardzo przydaje się sztuka sterowania ciałem. Warto podpatrzeć w kolorowych pismach, jak ustawiają się modelki i aktorki pozując do reklam czy prezentując się na czerwonym dywanie. Jeśli nawet masz tu i ówdzie kilka centymetrów za dużo, zagraj swoją sylwetką jak gwiazdy, a zobaczysz, że już wkrótce sama będziesz się wyrywała do pozowania.

Punkt widzenia
Dobre zdjęcie zależy również od samego fotografa. Liczy się tutaj przede wszystkim położenie samego obiektywu. Jeśli fotograf wykonuje zdjęcie z góry - możesz na nim wyglądać na mniejszą i grubszą niż w rzeczywistości (dotyczy całej sylwetki). Najlepsze i najbardziej naturalne zdjęcia wychodzą robione z poziomu oczu, czyli z miejsca, z jakiego widzą cię inni.

Makijaż szczególny
Sprzęt wysokiej klasy jest bezwzględny dla wszelkich niedoskonałości skóry. Obnaży każdą bliznę, zmarszczkę czy źle dobrany podkład. Na szczęście makijaż potrafi uczynić cuda. Robiąc make-up należy uważać, by kosmetyki nie utworzyły maski na twarzy. Na zdjęciach wygląda to sztucznie i doda modelce parę lat. Zbyt świecące kosmetyki również są niewskazane (szczególne dla osób o tłustej lub mieszanej cerze). Najlepiej wybierać podkłady silnie matujące, gdyż wtedy światło nie odbija się od połyskujących miejsc. Aby wymodelować odpowiednio twarz, policzki można delikatnie musnąć różem lub bronzerem.

Szczuplej
Istnieje na szczęście cała masa trików, które możesz wykorzystać, żeby wyglądać smuklej. Ważne jest ubranie i to jak się w nim czujesz. Jeżeli wydaje ci się, że sukienka jest szałowa, ale jest niewygodna i nie czujesz się w niej dobrze - aparat z pewnością to uchwyci. Podobnie jest z ubraniami, do których nie jestesteś przekonana, a zakładasz je tylko dlatego, że ktoś powiedział, że są modne. Najlepsze zdjęcia wychodzą wówczas, kiedy jesteśmy zrelaksowani, więc lepiej wybierać ciuchy, w których dobrze wyglądasz i jednocześnie komfortowo i pewnie się czujesz.

Magiczne triki
Najczęściej stosowany przez gwiazdy trik to odwrócenie się tyłem do obiektywu i zerknięcie na niego przez ramię. Broda może dotykać ramienia, a na twarzy powinien zagościć uśmiech. Stojąc bokiem do obiektywu, obróć się lekko w jego stronę i ustaw jedną nogę bliżej fotografa. Pozwoli to wizualnie wydłużyć i wysmuklić sylwetkę. Talię osy uzyskasz kładąc rękę na biodrze. Pozowanie z półprofilu jest bardzo przydatne przy zdjęciach z bliska. Najlepiej wypadniesz w pozie naturalnej, z głową lekko przechyloną w bok. W ten sposób uwydatnisz kości policzkowe i zatuszujesz drugi podbródek. Jeśli pozujesz do zdjęcia w pozycji siedzącej, odsuń nieco twarz od obiektywu, przechyl lekko głowę i skieruj podbródek do dołu. Jak tylko znajdziesz odpowiedni profil i pozycję dla siebie - nie wahaj się jej używać. Pamiętaj, że im bardziej jesteś zrelaksowana i zadowolona, tym lepiej wyglądasz.

PAMIĘTAJ:

Matowy makijaż
Najlepiej na zdjęciach wychodzi matowa cera. Staraj się więc nie używać połyskujących kosmetyków.

Procentom dziękujemy
Po alkoholu rozszerzają się naczynia krwionośne, a co za tym idzie występują rumieńce i twarz zaczyna się błyszczeć. To wszystko sprawia, że zdjęcia od razu zdradzają ilość wypitych drinków.

Brwi na pierwszym planie
Zarówno zbyt cienkie, jak i zbyt gęste nie wyglądają dobrze. Jeżeli nie wiesz, jaki nadać im kształt odwiedź kosmetyczkę, która wykona regulację, a w razie potrzeby nałoży też hennę.

Systematyczna pielęgnacja
Nie zapominaj o peelingu. Regularnie wykonywany sprawia, że skóra jest lepiej oczyszczona, co oznacza, że makijaż będzie się dłużej utrzymywał, bez nadmiernego świecenia.

Dbaj o włosy
Przesuszone włosy i rozdwojone pasma od razu przyciągną uwagę, dlatego pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu i regularnych wizytach u fryzjerach. Nie zapominaj również o farbowaniu - błysk flesza bezlitośnie obnaży odrosty.