Artykuły powiązane

Wszystkie elementy na weselu składają się na jego niepowtarzalny charakter. Aby goście zapamiętali ten dzień, należy poświęcić dużo czasu na zadbanie o szczegóły.

Dobrze dobrane kwiaty, eleganckie dodatki, a wszystko utrzymane w odpowiednich tonacjach kolorystycznych, to wyraz wyczucia i smaku ślubującej pary młodej. Kolor, fason i kształt mają znaczenie, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby wesele było idealne pod każdym względem. Odpowiednio upięta miniaturowa ozdoba na świeczniku może wyrazić więcej niż pełna przepychu dekoracja.

Kościół
Świątynie zwykle są już tak okazałe, że wystarczy niewiele ozdób, aby stały się jeszcze piękniejsze. Przy ołtarzu można umieścić różne kompozycje kwiatowe. Jeżeli w świątyni panuje minimalizm to poprzez odpowiednie kształty wiązanek można się do niego dostosować. Polecamy wówczas długie kwiaty w wysokich wazonach bez zbędnych ozdób. Idealnie sprawdzą się lilie, calle, a w środku lata także strzeliste mieczyki w jasnych, pudrowych kolorach. Jeżeli w kościele panuje atmosfera przepychu i bogactwa, to można pozwolić sobie na odważne kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem kolorowych materiałów lub wielu ozdób (długie, spiczaste liście, czy strzeliste trawy). Droga od drzwi ku ołtarzowi powinna być ustrojona czerwonym dywanem. Aby efekt bajecznego czy królewskiego ślubu był widoczny, warto poprosić dzieci z rodziny, aby szły przed parą młodą i sypały płatki kwiatów. Ławki pięknie udekoruje delikatny tiul, do którego można przypiąć malutkie kwiatki.

Kolorowo i elegancko
Dekoracje na weselu nie mogą wyglądać smutno. Biały, choć jest kolorem eleganckim, potrzebuje innych barw do pary, aby wydobyć swoje naturalne piękno. Największym powodzeniem cieszą się dwu lub trzybarwne dekoracje wykonane przez połączenie różnych materiałów. Jeżeli chcemy koniecznie jak najwięcej koloru białego, można postawić tylko na barwny akcent na przyjęciu - np. serwetki w kolorze fuksji lub chabru, a do tego malutkie bukieciki stojące na środku stołu. Eleganckim, a jednocześnie nowoczesnym pomysłem jest położenie przez środek stołu tiulu w wybranym kolorze. Obrus i serwety pozostaną białe, a przez środek stołu przeplatany jest materiał w wybranym kolorze. Światło i blask mają niebanalne znaczenie, dlatego na stylowym i eleganckim przyjęciu muszą znaleźć się świece. Długie, strzeliste lub małe i ukryte w delikatnych świecznikach wśród fal zrobionych z tiulu, będą piękną ozdobą. Podczas dobierania świeczników można przygotować do nich specjalną małą ozdobę. Może to być kolorowana rafia, która będzie oplatać szkło lub pędy długich traw połączone ze sztucznymi perłami, które będą wyglądały jak poranna rosa.

Drobiazgi
Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się prezenty dla gości. Mogą to być kolorowe i smakowite draże zawinięte w materiał (tiul, organa) lub pralinki gustownie opakowane w papierowe pudełeczka. Eleganckim dodatkiem są również prostokątne czekoladki z nadrukiem daty ślubu i imionami państwa młodych owinięte w przezroczysty celofan. Te miniaturowe prezenciki powinny być w całości dopasowane do wystroju stołu, a także innych dekoracji. Dodatkowo dla gości można uszyć specjalne serwetki z nadrukiem oraz przygotować menu z rozpisaniem dań weselnych.