Artykuły powiązane

Każdy marzy o tym, aby to właśnie jego wesele zostało zapamiętane jako najlepsze. Można wynająć znane zespoły, zatrudnić magików, komików. Najważniejsze to zaprosić bliskie osoby, które będą chciały spędzić ten wyjątkowy dzień razem z wami.

Rynek atrakcji weselnych jest bardzo bogaty. Nie trzeba wydawać oczywiście fortuny na pokaz fajerwerków, ale jeżeli dysponujecie wolną kwotą do wykorzystania, to warto przyjrzeć się rozmaitym ofertom. Nie należy wybierać nic na siłę. Ważne, by atrakcja zgadzała się z waszym charakterem i sposobem bycia. Wśród atrakcji ważne miejsce zajmują również oczepiny, a także wszelkie zabawy organizowane przez zespół w czasie wesela.

Przed kościołem
Wyjście pary młodej z kościoła zawsze jest zwieńczone deszczem ryżu i monet. Najgorzej z tego wychodzi pan młody, na którego marynarce widoczne są białe ślady po ziarenkach. Można zmienić nieco zwyczaj i obrzucić państwa młodych płatkami róż. Kosze z kwieciem mogą trzymać małe dzieci lub świadkowie. Pomysłem nieangażującym gości, jest wynajęcie specjalnych armatek z umieszczonym wewnątrz confetti. Skrawki papieru mogą przybierać różne kształty, od malutkich złotych serduszek, gwiazdek, po dowolne wzory. Ciekawym pomysłem jest odwiedzenie salonów z zabawkami i zakup pistoletów robiących bańki mydlane. Można je rozdać nie tylko dzieciom, ale szczególnie panom, którzy uwielbiają takie rozrywki. Innym pomysłem może być wynającie osoby, która będzie robiła ogromne bańki o średnicy nawet do jednego metra.

Wystrzałowo i z przytupem
Goście przybywający na wesele liczą na dobrą zabawę, którą zapewnia zespół. Wszelkie inne atrakcje są dla nich w większości nowością, więc w zasadzie każdą będą zachwyceni. Zaślubiny można uczcić na kilka sposobów. Bardzo efektownym pomysłem jest z pewnością pokaz pirotechniczny. Kolejnym pomysłem na wzbogacenie repertuaru wesela są rozmaite pokazy artystyczne. Coraz częściej pary zamawiają na swoje wesele profesjonalnych tancerzy lub nawet całe zespoły taneczno-muzyczne (prezentujące np. taniec rodem z Bollywood). Występ może zostać podzielony na kilka części. Pokazy powinny się odbywać podczas przerw w muzyce, aby goście się nie nudzili, a także żeby nie zabierać im czasu na tańce. Doskonałą atrakcją może być także zatrudnienie profesjonalnych barmanów, którzy przygotują pyszne koktajle, poprowadzą ciekawe konkursy oraz zaprezentują swoje umiejętności podczas pokazu flair show.

Smakowite kaskady
Miejsce w którym ustawimy czekoladowe fontanny bardzo szybko zintegruje wszystkich gości. Do płynącej czekolady znakomicie będą pasowały świeże owoce, paluszki francuskie, a także ciasteczka i wafelki. Wszelkie niezbędne dodatki (patyczki do owoców, talerzyki papierowe) dowiezie na miejsce profesjonalna firma. Do wyboru mamy rozmaite smaki czekolad: mleczną, białą, truskawkową, karmelową, limonową, czy pomarańczową. Można ustawić również specjalne dodatkowe fontanny, z których będą leciały przepyszne, kolorowe drinki lub napoje bezalkoholowe. Tuż obok czekoladowych i alkoholowych pokus można zaprezentować piękne lodowe rzeźby. Ich kształt może być dowolny - od łabędzi, serduszek, po wielki lodowy zamek.

Wspomnień czar
Na weselu pojawi się bardzo wiele wspomnień i opowieści na temat młodości nowożeńców. Dlaczego więc nie ułatwić tego wszystkim gościom i nie przygotować pokazu multimedialnego? Projekcja najciekawszych amatorskich filmików i zdjęć znakomicie rozładuje atmosferę napięcia i nerwów na początku wesela. Jeśli bardzo zmieniliście się pod względem fizycznym, a w przeszłości przechodziliście różne etapy buntu, śmiechom i radości nie będzie końca,

Aloha!
Wesele w konkretnym klimacie to kolejna propozycja na urozmaicenie uroczystości weselnej. W tym przypadku ograniczać was może jedynie wasza wyobraźnia, ewentualnie budżet. Można zorganizować wesele w stylu hawajskim, gdzie każdy z gości będzie witany charakterystycznym Aloha!, a wspólnym elementem (który może być jednocześnie pamiątką dla zaproszonych osób) będzie kwiecisty naszyjnik. Klimat meksykański podkreśli nauka picia tequilli i występ zespołu mariachi.

Oczepiny
Wszystkie panny bawiące się na weselu niecierpliwie oczekują północy, aby przekonać się, która z nich będzie następną w drodze do ołtarza. Rzucanie welonu, jedzenie jabłka powieszonego na sznurku czy tańczenie kankana to tylko jedne z wielu zabaw, które można zaserwować gościom weselnym o północy. Najważniejsze to ustalić z zespołem, jakiego typu zabaw sobie nie życzycie. Można omówić tę sprawę przy okazji ustalania repertuaru. Najlepiej zdecydować się na zabawy, w których mogą uczestniczyć wszyscy zaproszeni. Najbardziej powszechną zabawą oczepinową jest rzucanie welonu i musznika. Jeżeli panna młoda nie ma welonu może rzucić bukietem lub pojedynczym kwiatem przygotowanym specjalnie na tą chwilę. Dziewczynie, która złapie welon wróży się najszybsze zamążpójście. Podobnie jest z panem, który złapie muchę. Nowa para młoda powinna tylko symbolicznie zatańczyć kilka taktów jakiegoś utworu. W zabawie mogą brać udział tylko panowie i panie stanu wolnego, również "z odzysku". Obecnie odchodzi się od zabaw wstydliwych.

Kareta
Bardzo popularną zabawą jest kareta. Wybiera się kilka osób, które po kolei tworzą całą załogę karety: koń prawy, koń lewy, prawe i lewe koło przednie, prawe i lewe koło tylne, woźnica, a także król i królowa czyli para młoda. Na dźwięk odpowiedniego słowa, osoba, której dana funkcja jest przypisana, musi wstać i obejść dookoła krzesło. Jeśli tego nie zrobi - wówczas świadkowa nalewa do kieliszka "karniaka". Najrozsądniej będzie, jeśli w butelce, z której będą nalewane karniaki, znajdzie się woda mineralna z dużą ilością cytryny.

Zabawy oczepinowe nie powinny trwać dłużej niż 40 minut, gdyż goście zaczną się nudzić. Do czasu oczepin należy doliczyć krojenie tortu, a także podziękowania dla rodziców.