Artykuły powiązane

 Zdaje się ze do łask wracają kilkudniowe imprezy weselne... Ileż to razy słyszało się opowieści o tygodniowych nawet przyjęciach weselnych? Mówi się: Dawniej to się potrafili bawić.... Dziś takie wesele też się zdarzają, jednak niezmiernie rzadko. Dlatego ciekawym pomysłem na oryginalną imprezę weselną może być weekendowy wyjazd poza miasto.

 Nie chcemy bynajmniej nikogo namawiać do weekendowego maratonu. Po prostu okres wiosenny to czas pikników i majówek, dlaczego nie skorzystać z pięknej pogody i nie pobawić się gdzieś w „pięknych okolicznościach przyrody”?

 Przepis na to wydaję się dość prosty, wystarczy znaleźć jakiś ładny ośrodek wypoczynkowy, najlepiej gdzieś na odludziu, przyjechać na miejsce w piątek a wyjechać w niedzielę.

 Idealnie gdy w pobliskiej wiosce znajdzie się jakiś uroczy wiekowy kościółek.... Pierwszego dnia można rozkoszować się naturą, zorganizować wieczorne ognisko, może nawet z pieczeniem barana, prosiaka, czy może nawet dzika i beczką piwa. Z alkoholem sugerujemy nie przesadzać ponieważ na tej właściwej uroczystości mogłoby być nienajlepiej z frekwencją. W sobotę jeszcze relaksujący spacer po lesie, może nad wodą, a potem koniecznie bryczką do małego drewnianego kościółka na ślub. Wesele w ośrodku może odbywać się tradycyjnie w dużej sali, ale może a nawet powinno być połączone z częściowym plenerem.  Alternatywą dla tradycyjnego weselnego stołu mogą być potrawy z grilla... mięsa, ryby... wiejski smalec z chlebem. A po oczepinach można w plenerze urządzić mały pokaz sztucznych ogni.....

 Niedzielny poranek zostawmy na wypoczynek po hucznej imprezie, nie należy raczej planować śniadania o godzinie dziewiątej. Raczej późne ale lekkie śniadanie lub od razu obiad. Jeszcze kilka oddechów świeżym powietrzem, przechadzka, może przepłynięcie się żaglówką., albo przejażdżka konna... i powrót do domu.

 Brzmi zbyt bajkowo? Nie koniecznie. Taki scenariusz przy odrobinie dobrej woli może przydarzyć się właśnie na Waszym weselu. I jeszcze jedno, wcale nie musi drastycznie podnieść kosztów całej uroczystości. Trzeba tylko trochę poszukać....