Artykuły powiązane

 Czy jest jeszcze miejsce w dzisiejszym, "pędzącym" i bardzo standardowym świecie coś, co wyróżni Twoją uroczystość od innych? Coś, co rzuci nowe jaśniejsze światło na rzeczy doskonale już znane.... Zdecydowanie TAK ! Czy fotografia już osiągnęła swoje apogeum rozwoju? Zdecydowanie NIE!

 W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć kilka nowatorskich rozwiązań z dziedziny fotografii ślubnej, które sprawią, że Twoje zdjęcia będą nie tylko piękną pamiątką, ale co najistotniejsze, na długo pozostaną w pamięci... A piszemy tu o fotografii panoramicznej QTVR (Quick Time Virtual Reality), która dotychczas wykorzystywana była głównie w celach reklamowych.

 Prostota i intuicyjność obsługi oraz szeroka i bezpłatna dostępność odtwarzania panoram (odtwarzacz - plugin jest dostępny do ściągnięcia bezpłatnie na naszej stronie), zaowocowała rozpopularyzowaniem tej technologii w kręgach hotelarskich, biur podróży, biur nieruchomości itp., gdzie sprawdza sie znakomicie.
Zajmując się na co dzień dostarczaniem owych rozwiązań komercyjnie, postanowiliśmy dostosować je do potrzeb rynku ślubnego.

 Jednakże wiedząc, iż rynek ten jest bardzo specyficzny i nie może być mowy o żadnych błędach lub powtórkach, spędziliśmy dużo czasu, dostosowując technologie łączenia dynamicznych kadrów w precyzyjne obrazy. I to nie tylko statyczne , ale wykorzystując komputer, także interaktywne, pozwalające na ingerencje oglądającego w ujęcie.

 Każdy kto kiedykolwiek spotkał się z wyżej wymienioną technologią wie, jak fascynująca i ciekawa jest wycieczka w wirtualny świat panoram QTVR, które pozwalają oglądającym na uzyskanie złudzenia bezpośredniego przebywania w centralnym miejscu wydarzenia lub miejsca, z jednoczesną możliwością rozglądania się w przestrzeni wokół siebie w zakresie pełnych 360°, zarówno w pionie jak i w poziomie.
Powiemy więcej, każdą panoramą można w dowolny sposób sterować, kierując kursor myszy na kadr i przesuwając nim w dowolnym kierunku, a także oddalając lub przybliżając oglądaną scenę.

 Dodatkowe zastosowania już wykonanych panoram QTVR są praktycznie nieograniczone. Od zastosowań multimedialnych , które wymienialiśmy powyżej, do prezentacji w albumach ślubnych w postaci wywołanych odbitek.
Jako że powyższy opis nie oddaje w pełni wrażenia w odbiorze ani pomysłów na opisywaną technologię, zapraszamy do obejrzenia przykładowych panoram na naszej stronie internetowej www.FotoNiedziela.pl oraz do obejrzenia prezentacji bezpośrednio w naszej siedzibie.

FOTONIEDZELA www.FotoNiedziela.pl
ul. Ku Słońcu 32, 71-080 Szczecin
tel. 501 41 60 31, info@fotoniedziela.plinfo@fotoniedziela.pl