Artykuły powiązane


fot. Subbotina Anna/stock.adobe.com

Przez długie lata przyjęło się uważać, że perły przynoszą nieszczęście pannie młodej. Rzekomo miały symbolizować nieszczęście, łzy i ból. Najwyższy czas, aby spojrzeć na te piękne klejnoty łaskawszym wzrokiem.

Zerwanie z przesądami wcale nie jest takie proste. Na szczęście coraz więcej osób stara się uwolnić od tego typu wierzeń. Czarny kot już nie jest tak straszny, piątek trzynastego też może się okazać całkiem udanym dniem. A perły? Zamiast widzieć w nich cierpienie, warto dostrzec szczęście.


fot. Deklofenak /Fotolia

Znaczenie
Perły były i są uznawane za symbol bogactwa, dobrobytu i powodzenia w ważnym dniu. W starożytnym Rzymie wskazywały na wysoką pozycję społeczną, a w Grecji były symbolem wyjątkowej atrakcyjności, miłości i harmonii małżeńskiej. Inna symbolika mówi o czystości i najwyższej wartości. Prawda, że brzmi to dobrze.


fot. Kapu/Fotolia

Ulubiona biżuteria dam
Z naszyjnikiem z białych pereł jednoznacznie kojarzona jest ikona mody Coco Chanel. Wielbicielkami tej kobiecej biżuterii były także m.in. Jackie Kennedy czy gwiazdy kina Audrey Hepburn i Grace Kelly. Współcześnie miłośniczkami pereł są np. Michelle Obama, Scarlett Johansson i księżna Kate.

Kolorystyka
Najbardziej znane i popularne są białe perły. Kolorystyka jednak potrafi zaskoczyć. Oprócz klasycznej bieli perły występują także w odcieniu białoróżowym, kremowym, różowym, żółtym, szarym (jasnym i ciemnym), czarnym z rozmaitymi refleksami (zielonym, niebieskim, oberżynowym) na głębokiej czerni kończąc.


fot. marigo/stock.adobe.com


fot. Joanne Priscilla/Fotolia

Perły w ślubnym wydaniu
Panny młode, które zdecydują się na perłowe akcesoria, będą miały ogromny wybór wszelkich dodatków. Najbardziej oczywistym wydaje się biżuteria. Naszyjnik (krótkie, długie), perłowa kolia, kolczyki lub klipsy, bransoletka czy pierścionek – perłowe wybory jubilerskie dodadzą uroku każdej pannie młodej bez względu na typ urody.


fot. Inara Prusakova www.vipfoto.lv

Perły mogą pojawić się także jako ozdoba ślubnej fryzury (sznur pereł wpleciony we włosy, spinki z osadzonymi perłami czy też pojedyncze perełki do wplatania w pasma włosów) lub jako motyw biżuteryjny występujący w ślubnym fascynatorze.


fot. avikki/stock.adobe.com

Pasek z pereł pięknie podkreśli smukłą talię panny młodej. Z kolei pojedyncze klejnoty ozdobią górną część sukni ślubnej, rękawy lub ramiączka. W przypadku odsłoniętych pleców w ślubnej sukni kilka sznurów pereł łączących boki tkaniny na poziomie ramion, będzie oryginalnym dodatkiem i niezwykłą ozdobą ślubnej kreacji.


fot. Costin Constantinescu

Dla kogo?
Dla każdej z nas. Perły są bezsprzecznie piękne. Kojarzone z klasyczną elegancją jednocześnie mogą mieć wydźwięk dość ekstrawagancki.
Perły fantastycznie podkreślą stylizację w klimatach retro oraz vintage. Idealnie będą się nadawały dla panien młodych, które postawiły na ślub w kolorze białym. Co istotne biżuteria z pereł każdej kobiecie doda elegancji i podkreśli jej kobiecość.